מסלולי הלוואות לעסקים של בנק ערבי ישראלי

הבנק הערבי ישראלי פתח את שעריו באמצע המאה הקודמת, כאשר מטרתו העיקרית הייתה לספק שירותים פיננסיים למגזר הערבי תוך התחשבות במאפיינים התרבותיים של האוכלוסייה. סניפי הבנק פרוסים בעיקר ישובים הערביים ברחבי הארץ, שעות העבודה מותאמים לחגים המוסלמיים והנוצריים והעובדים המאיישים את הסניפים הינם לרוב בני המגזר.

לוגו של בנק ערבי ישראלי

 

בשנות השבעים נרכש הבנק הערבי ישראלי על ידי בנק לאומי ופעל במשך תקופה ארוכה כחברת בת של לאומי. בשנת 2016, לאחר כמה פרשיות שנדונו בבתי המשפט, שולב הבנק הערבי ישראלי באופן סופי בתוך לאומי.

מסלולי הלוואות לעסקים של בנק ערבי ישראלי

כיום כל השירותים הפיננסיים השונים ללקוחות הבנק ערבי ישראלי מתבצעים כאמור מתוך סניפי לאומי השונים, כאשר גם מסלולי ההלוואות העסקיות הם זהים לאלה של בנק לאומי (תוך כדי התחשבות בצרכים הייחודיים של המגזר). למעשה, הסניפים של ערבי ישראלי שהיו קיימים בישובים הערביים עוד קודם, עברו הסבה וכעת פועלים תחת מסגרת של בנק לאומי.

נסקור כמה מהמסלולים העיקריים שזמינים בסניפי לאומי השונים במגזר הערבי:

  • אופציית אשראי עסקי באמצעות קרן קורתמסלול הלוואה זה מוצע ללקוחות כפרי של שיתוף פעולה של בנק לאומי (והערבי ישראלי) יחד עם קרן קורת שפועלת במסגרת פילנתרופית ומסייעת לעסקים רבים בישראל. מטרתה של תכנית סיוע זו היא פיתוח הנגב ותמיכה בעסקים קיימים וחדשים שפועלים בפריפריה. ההלוואה מיועדת הן למגזר הערבי והן למגזר היהודי כאחד.

סכום האשראי שניתן לקבל במסגרת אפיק זה אינו גדול ביחס לאופציות אחרות שקיימות בבנק, אך מתאים לשורה של חברות קטנות וזעירות יותר. כיום גובה ההלוואה במסלול עומד שישים אלף ₪ ברמתה המקסימאלית, כאשר הריבית מחושבת לפי פריים פלוס 1.5% – תנאים די אטרקטיביים ביחס לאפשרויות המוצעות בשוק. תקופת ההחזר המקסימאלית היא שלוש שנים והתנאים האחרים מסוכמים במסגרת המשא ומתן מול הבנק.

  • מסלול הלוואה עסקית בקליק – לווים עסקיים המחזיקים חשבון בבנק הערבי ישראלי וזקוקים לאשראי באופן מיידי, יכולים לעשות שימוש באפיק הלוואה בקליק שזמין בסכום של עד מאתיים אלף ₪. היתרון הגדול של מסלול זה הוא כי ניתן להגיש את בקשת האשראי במגוון ערוצים וללא צורך להגיע פיזית אל הבנק – אפשר להשתמש באתר האינטרנט, אפליקציה בסלולר וגם שיחה טלפונית עם המוקד.

תקופת הפירעון המקסימאלית עבור הלוואה בקליק היא חמש שנים, כאשר הריבית והמאפיינים האחרים של ההלוואה נקבעים בהתאם למאפיינים הייחודיים של כל לקוח. לווה בעל היסטוריה מסודרת והכנסות גבוהות יותר ייהנה מעלויות נמוכות יותר של ריבית.

  • אפיק אשראי עסקי עם גמישות יתרה בתנאי הפירעון – האפשרות הזאת מתאימה באופן מושלם ללקוחות הבנק שמעוניינים לעשות התאמה בין החזרי ההלוואה העתידיים לבין מחזור המכירות וההכנסות שלהם. התנאים הסופיים של האשראי ועלויות הריבית יהיו תלויים בדרך כלל בהכנסות של העסק ותזרים המזומנים בתקופה האחרונה.

סכום האשראי המוצע על ידי לאומי במסלול זה עומד 750 אלף ₪ בצורתו המקסימאלית, כאשר תקופת ההלוואה היא לשנה אחת בלבד. במהלך שנה זו הלווה העסקי יכול לפרוע בכל חודש חלק מהאשראי או את ההלוואה כולה ללא שום קנסות יציאה או עמלות מכל סוג שהוא. מצד שני, יש באפשרותו לחכות גם עד לסיום התקופה ולבצע את התשלום כולו בבת אחת.

במידה ואתה מתכוון לפתוח עסק חדש, לפתח את החברה הקיימת או אולי לממן הון חוזר ואתה מחפש אפשרויות משתלמות של אשראי עסקי, הגעת למקום הנכון. אנו, במרכז העזרה לעסקים, שמנו לנו למטרה להביא את האינפורמציה המקיפה והאקטואלית ביותר לגבי המתרחש בשוק האשראי העסקי בישראל.

ביכולתנו להפנות אותך לאנשי מקצוע בעלי ניסיון ומוניטין ללא כל עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות הינו להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו מבטיחים ליצור אתך קשר טלפוני בהקדם האפשרי.