גיוס אשראי לעסקאות נדל"ן

כאשר אנו מדברים על גיוס אשראי לעסקאות נדל"ן, המחשבה הראשונית שקופצת לראש היא משכנתא בבנק. הרי רוב עסקאות הנדל"ן שנעשות הינם קשורים לרכישת דירה למטרת מגורים וכמעט כל אדם נתקל בתחום המשכנתאות במהלך חייו. עם זאת, ישנו סוג נוסף של אשראי לרכישת נדל"ן והוא האשראי שקשור לרכישת נכסי נדל"ן מסחריים מניבים.

זוג מנסה לגייס אשראי עבור עסקת נדל"ן

מהם נכסי נדל"ן מסחריים?

זהו שם כולל להרבה סוגים של נכסים, כגון חנויות, משרדים, מגרשי חנייה, בתי מלון ועוד. בניגוד לנדל"ן לצורך מגורים הנרכש במימון משכנתא מהבנק, כאן מדובר בנכסים שמניבים רווחים לבעליהם ולפיכך ערך הביטחונות עבור נותן האשראי גבוה יותר. כאשר רוכש הנדל"ן הפוטנציאלי מגיע לבקש אשראי, עליו לציין בדיוק אלה הכנסות צפויות להניב הנכסים שהוא מתכוון לרכוש.

מבחינת הבנק או גוף אחר הנותן את האשראי, כאשר מדובר בדירה לצורך מגורים, הרי הביטחונות היחידים שיש לו כי הלווה יחזיר את ההלוואה, זו הדירה עצמה. עם זאת, הבנק לא רוצה להגיע למצב של אי החזר ובעלות על הדירה, ובגלל כך עושה בדיקות קפדניות לגבי המצב הכלכלי של הלווה ויכולת ההחזר העתידית שלו.

כאשר אנו מדברים על אשראי לעסקאות נדל"ן מסחרי, לעומת זאת, הבנק ירצה לראות מסמכים עם תזרימי מזומנים של הנכסים, כדי שאלה יהוו ביטחונות נוספים להחזר ההלוואה. כלומר, מבחינה מסוימת, גיוס האשראי לצורך רכישת נדל"ן מסחרי היא פשוטה יותר.

גיוס אשראי לעסקאות נדל"ן דרך הבנקים ובגופים חוץ בנקאיים

לצורך גיוס אשראי לעסקאות נדל"ן, ניתן לפנות לבנקים וגם לגופים חוץ בנקאיים שמתמחים בעסקאות נדל"ן. הבנקים יכולים להציע ברוב הפעמים אשראי בתנאים משתלמים יותר ובריביות נמוכות יותר (בגלל יתרון הגודל שלהם והרגולציה של בנק ישראל), אבל התנאים לקבלת האשראי מבחינת ביטחונות ובירוקרטיה יהיו נוקשים יותר.

כמו גם במקרים אחרים של אשראי, הבנק מעוניין למזער את הסיכונים שלו ולכן תהיו מוכנים להביא לפקידי הבנק מסמכים רבים בנוגע ליכולתכם הכספית, היסטוריית האשראי שלכם, ביטחונות נוספים שאתם יכולים להציע ופירוט מלא של התכנית העסקית שלכם. במקרים כאלה יכולה לעזור מאד פנייה למומחים בתחום גיוס האשראי לנדל"ן. ישנן חברות עצמאיות שמאוישות לעתים על ידי בנקאים לשעבר, שמכירים את הדרישות הבנקאיות מקרוב ויכולים לעזור ללווים להכין את הבקשה באופן האפקטיבי ביותר.

אפשרות נוספת שקיימת לרוכשים הפוטנציאליים של נדל"ן, היא לפנות לגופים פרטיים (אשראי חוץ בנקאי). היתרונות בגופים אלו, כי הם גמישים יותר ולכן יכולים להציע אשראי גם ללווים שהבנק סרב להם. החיסרון הוא, שהאשראי יהיה יקר יותר ובריביות גבוהות יותר.

אם אתה מתעניין בתחום גיוס אשראי לעסקאות נדל"ן, אנו במרכז למימון עסקי יכולים לענות על שאלות נוספות ולהמליץ על גופים המציעים אשראי מתאים בשבילך. צור אתנו קשר כבר היום – מלא את הפרטים שלך באתר והנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.