בדיקת כדאיות הקמת עסק

בעלי עסקים רבים מבינים, בדיעבד, שיכול היה להיחסך להם כסף רב ואף מאמצים רבים, לו היו בודקים מראש את כדאיות העסק לפני שהקימו אותו.

אנשי עסקים יושבים ליד שולחן ומעיינים במסמכים

לפני כל פתיחת עסק או השקעה ברעיון עסקי, נדרשת בדיקת כדאיות הקמת עסק שתיתן אומדן ריאלי להצלחת העסק או מה בדיוק נדרש כדי להביא להצלחתו.

צעד אחר צעד

רעיונות רבים שהם אולי טובים ומוצלחים נמצאים כלא משתלמים כלכלית כשבוחנים את ההשקעה הנדרשת כדי להוציא אותם אל הפועל וסיכויי ההצלחה שלהם בעתיד. כדי להגדיל את הסיכויים להצלחת העסק, נדרשת בדיקת כדאיות הקמת עסק, שהיא בדיקה עסקית שחשוב שתתבצע הרבה לפני קבלת יעוץ וליווי עסקי או הכנת תוכנית עסקית, מהסיבה הפשוטה שאולי לא תצטרכו להגיע בכלל לשלבים אלו.

אחרי בדיקת הכדאיות תקבלו תמונת מצב ריאלית ותבינו אם ההשקעה בעסק היא כדאית ואם יש מקום להמשיך הלאה ואם כן, באיזו מתכונת.

שלבים בבדיקת כדאיות עסקית

על הבדיקה להיות קפדנית ומקיפה ולכלול את כל האלמנטים מהם מורכב, או יורכב, העסק. אלמנטים אלו הם הכספים, הניהול, התפעול, השיווק והלוגיסטיקה. הבדיקה בוחנת את פוטנציאל הרווחים של העסק, הסיכונים הכרוכים בהשקעה בו, הסיכויים להצלחה, הזמן הצפוי להחזר ההשקעה ובעיקר עונה על השאלה אם כדאי בכלל להקים את העסק.

הבדיקה היא קריטית לעסק. מיזמים רבים נמצאים לאחר בדקה זו כבלתי כדאיים כלכלית ועסקית ועסקם רבים שלא בוצעה בהם הבדיקה המקדימה הזו, לא צלחו את השנתיים הראשונות לחייהם ונסגרו. מעבר לעוגמת הנפש והזמן שחלף, מדובר פעמים רבות בכספים רבים שירדו לטמיון, עימם גם מאמצים והשקעה, מקצועית ורגשית.

הבדיקה מספקת נקודת מבט שבנוסף להיות המקצועית היא גם אובייקטיבית ואינה מושפעת מתחושות ורגשות שמשפיעים לעתי על שיקול הדעת של היזמים, שהעסק החדש הוא ה"בייבי" שלהם. עם בדיקה זו ניתן לבחון את הוצאת הרעיון אל הפועל ולהמנע מטעויות וקבלת החלטות שגויות.

מעוניינים לברר אם המיזם שלכם יכול להצליח? זה הזמן לבצע בדיקת כדאיות הקמת עסק. לקבלת מידע נוסף ופרטים מאנשי מקצוע מומחים באבחון עסקי של מרכז העזרה לעסקים והלוואה להקמת עסק, כל שעליכם לעשות הוא למלא את פרטיכם בטופס שבאתר ולקבל יעוץ וסיוע שיעזרו לכם לקבל החלטה אחראית בדבר הקמת העסק.