יעוץ פיננסי לחקלאים

החקלאים בישראל מתמודדים בשנים האחרונות עם קשיים רבים, כאשר רבים מהם אף נאלצים לעזוב את הענף בגלל ההפסדים הכספיים שצברו. הסיבות למשבר שפוקד את החקלאות בישראל הן ברובן אובייקטיביות ומתרחשות ברוב המדינות המפותחות, כאשר הכלכלות שלהן עוברות להיות מבוססת על שירותים ופחות על ענפי יצור וחקלאות.

בחור מקבל צ'ק מהלוואה לעסקים

עם אילו בעיות נתקלים החקלאים בישראל?

מדינות מערביות רבות, כמו גם ישראל, מתקשות להתמודד עם רמות השכר הנמוכות של חקלאים במזרח אסיה ומדינות אחרות שמבוססות על חקלאות. למעשה, גם העובדים הזרים שעובדים בענף החקלאות בישראל, נהנים משכר גבוה יחסית למדינות המוצא שלהם, מה שמייקר את המחיר הסופי של התוצר החקלאי בארץ וגורם להתמרמרות צרכנים. הייצור החקלאי בעולם המערבי הופך להיות קטן יותר והענף החקלאי כולו הופך להיות מבוסס יבוא.

עם זאת, החשיבות של חקלאות בישראל היא גדולה יותר בגלל מצבה הגיאופוליטי הייחודי. מכיוון שישראל נמצאת ביחסים עוינים או שלום קר עם שכנותיה הקרובות, המטרה הייתה תמיד לבסס מרכזי חקלאות בארץ ולהפסיק את התלות ביבוא של מזון. גם כיום, קובעי המדיניות מעוניינים לסייע לחקלאים ומציעים להם הטבות כספיות וסובסידיות שונות.

מדוע יעוץ פיננסי לחקלאים הוא אופציה כדאית?

הייעוץ העסקי הוא מקצוע מתפתח בישראל והאנשים העוסקים בו, מרחיבים את תחומי הענף ומגדירים אותו מחדש כל הזמן. בעבר, חברות ששכרו את שירותיהם של אנשי מקצוע חיצוניים, היו בעיקר כאלה שעמדו בפני בעיות עסקיות משמעותיות או מצאו את עצמם רגע לפני פשיטת רגל. כיום, לעומת זאת, רוב החברות הגדולות משתמשות ביעוץ פיננסי כדי להגדיל את המכירות והרווחים, להתפתח לשווקים חדשים ולהתמודד עם הבעיות הקשורות לניהול השוטף של החברה.

ייעוץ פיננסי הוא אפשרות רלוונטית במיוחד לחקלאים מכמה סיבות עיקריות. ראשית, רוב האנשים שעוסקים בחקלאות הם חסרי הכשרה וניסיון בפיננסים, ראיית חשבון ומנהל עסקים, כך שהם מנהלים את עסקיהם בצורה חובבנית. פנייה ליועצים מקצועיים יכולה לשחרר את החקלאי לעסוק בחלק המקצועי שהוא מבין בו היטב ולהשאיר את הסוגיות הבירוקרטיות והפיננסיות למומחים בתחום.

ייעוץ פיננסי לחקלאים וההתנהלות מול המדינה

החקלאי הוא זה שיקבל את ההחלטות אך בו בזמן יקבל את הייעוץ המקצועי המתאים לגבי האופציות שעומדות בפניו. יועצים פיננסיים יעזרו לחקלאים לקבוע את האסטרטגיה העסקית, להחליט על רמות היצור וסוג התוצרת המועדפת, לסייע בבחירת האשראי העסקי ועוד.

בנוסף לכך, הצורך של המדינה בחקלאות מפותחת בישראל הופך את ענף החקלאות לשונה מענפים עסקיים אחרים. כאשר מדובר בחקלאות, אף אחד לא מעלה על דעתו פשיטת רגל והעברת היצור כולו למזרח אסיה. יועצים פיננסיים יכולים לעזור בהתנהלות מול המוסדות הממשלתיים השונים, לפנות לקרנות סיוע, בקשות להקלות במס ועוד.

אנו במרכז למימון עסקי מציעים לך לבחור מבין האפשרויות האטרקטיביות ביותר של ייעוץ פיננסי לחקלאים. כל מה שעליך לעשות כדי לחסוך זמן וכסף, זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך באתר ואנו נדאג ליצור אתך קשר טלפוני בהקדם האפשרי.