סיוע ממשלתי במימון והקצאת קרקעות

רוב הקרקעות בארץ ישראל נמצאות בבעלות המדינה, רובן מנוהלות על ידי מינהל מקרקעי ישראל, הגוף האחראי לכך מטעם המדינה. לכן, יש באפשרותה של הממשלה להציע סיוע ממשלתי במימון והקצאת קרקעות לעסקים למטרות חשובות שונות ובהתאם לצרכים המיוחדים המותאמים למצב המשק ולמצב הביטחוני בארץ.

יועץ שמסייע לבעל עסק לקבל הקצאה לקרקע מהמדינה

 

סיוע ממשלתי במימון והקצאת קרקעות מחולק לשלושה נושאים עיקריים-

  • הקצאת קרקעות להקמת אזורי תעשייה – המדינה רואה בפיתוח אזורי תעשייה בפריפריה חשיבות עליונה ומנוע צמיחה לכלכלה המקומית. מנהל אזורי תעשייה במשרד הכלכלה והתעשייה ממונה על תחום זה ומהווה את הזרוע הממשלתית לביצוע המדיניות ולפיתוח התעשייה אזורי פריפריה. המנהל אחראי על הקצאת קרקעות להקמת אזורי תעשייה, בעיקר באזורי עדיפות לאומית, במטרה לעודד תחרות במשק, ליצור מקומות תעסוקה, לחזק את הפריפריה ולפתח אזורי תעשייה ומלאכה חדשים. את הקרקעות ניתן להקצות ללא מכרז, ובסבסוד עלויות והוצאות פיתוח תשתיות.
  • הקצאת קרקעות לתיירות – הקצאת קרקעות בסיוע ממשלתי בשני מסלולים- עם או ללא מכרז. מטרת הסיוע היא לקדם אינטרסים של המדינה בקליטת תיירים ובגידול הכנסות המדינה מתיירות. כמו כן, המדינה מעוניינת לסייע לעסקים וליזמים בתחומי תיירות לפתח אתרים ומיזמי תיירות חדשים בארץ, הסיוע מאפשר ליזם לקבל תמיכה משמעותית בעלויות הקרקע ובעלויות הפיתוח בפרויקטים עם הוצאות גבוהות.
  • הקצאת קרקעות לפיתוח חקלאות ולהתיישבות קבע – מדינת ישראל רואה חשיבות אסטרטגית עליונה בהקצאת קרקעות לחקלאות, במיוחד לאור המצב הגיאופוליטי המורכב והעדין בארץ. הקצאת קרקע לחקלאות נועדה לסייע לגורמים המעוניינים לפתח שטחים חקלאיים ולפיתוח יישובי קבע באזורי עדיפות בהתאם למדיניות הממשלה.

קבלת הסיוע מותנה בפרמטרים רבים ויש לפעול במיומנות מול כל הגורמים הרלוונטיים כמו מינהל מקרקעי ישראל, משרד הכלכלה והתעשייה, משרד התיירות וכיוצא בזה. לכן, יש להכין תכנית עסקית מתאימה בהתאם להקצאת הקרקע הנדרשת ומטרתה, את התוכנית יש להציג בפני גורמים שונים, בין השאר מנהלי חטיבות מקצועיות במשרד הכלכלה והתעשייה, מנהלי אזורי תעשייה ומנהלים במינהל.

למידע נוסף בנושא סיוע ממשלתי במימון והקצאת קרקעות השאירו פרטים באתר. צוות המומחים של מרכז העזרה לעסקים יחזור אליכם בהקדם, כמו כן נשמח לסייע לכם להגיש את הבקשה לסיוע הממשלתי. הניסיון הרב שרכשנו בנושא ישפר משמעותית את הסיכוי שלכם לקבל את הסיוע הנדרש עבורכם.