כמה עולה לבעל עסק קטן הלוואה מבנק?

אם אתם בעלי עסק קטן ויצא לכם לקחת הלוואה מהבנק, אולי שמתם לב, ואולי לא, שאתם לא בדיוק יודעים כמה עולה לכם ההלוואה הזו. כלומר, כמה תחזירו בסופו של דבר.

אשה מחשבת את האשראי שנתנה ללקוחות

הסיבה לחוסר הידיעה הזה הוא החלטה תמוהה של משרד המשפטים, שקובעת כי כל הלוואה שניתנת לעסקים קטנים ולפרטיים מחויבת בגילוי מלא ושקוף של תנאי ההלוואה, רק שקביעה זו לא חלה על הבנקים ועל חברות כרטיסי האשראי.

מה עלות ההלוואה לעסק קטן?

חוסר השקיפות המלאה של הבנקים בכל הנוגע להלוואות לעסקים קטנים מעמידה את הלוואה , או עלותה, בסימן שאלה. אם עסק קטן יידע במדויק את עלות ההלוואה, יוכל לבצע השוואת מחירים בין הבנק לבין מוסדות אחרים המספקים הלוואות ולבחור בהצעה המתאימה לו ביותר.

מה שעסק קטן צריך לדעת הוא מהי הריבית האפקטיבית, מהי תקופת פירעון ההלוואה ואילו בחונות נדרשים כדי לקבל את ההלוואה.

בעוד שכל גוף פיננסי אחר מחויב בגילוי נאות ושקוף של ההלוואה, כולל הריבית האפקטיבית וגובה ההחזר בפועל, עדיין הבנקים מפזרים שורה של עמלות סתומות ולא ברורות ומספקים תמונה עמומה למדי לבעל העסק שמבקש הלוואה.

מדובר בקושי ממשי של בעל העסק להבין במלואה את המשמעות העסקית של ההלוואה והאם היא כדאית לו.

המקור היחיד שיכול להיות לעזר הוא יועץ כלכלי שיש לו רקע בבנקאות ויכול לשפוך מעט אור ולסייע לבעל העסק להבין את משמעות ההלוואה שביקש, או נכון יותר, משמעות ההחזרים.

אם אתם רוצים לבקש הלוואה מהבנק ומעוניינים להבין כמה היא תעלה לכם, זה הזמן למלא את פרטיכם בטופס שבאתר מרכז העזרה לעסקים ולקבל סיוע והסברים על גובה ההלוואה האפקטיבי.