מט״י הלוואות לעסקים

עסקים קטנים ובינוניים הינם חוט השידרה של כלכלת ישראל ומכיוון שכך, המדינה מעוניינת לטפח אותם ולסייע להם להתפתח ולשגשג. עם זאת, בתנאים הקיימים בישראל – התחרות הגדולה, המצב הכלכלי הלא פשוט, האירועים הביטחוניים והקשיים הגיאופוליטיים, רוב העסקים הקטנים יסגרו עד שנתיים מיום פתיחתם.

הלוואה לחברה ולעסק

מהו מרכז טיפוח יזמות?

כל עסק ובייחוד עסק קטן זקוק לאשראי, אך העסקים הקטנים יתקשו בדרך כלל לגייס אותו. הסיבה לכך היא, שרוב הגופים הפיננסיים דורשים ביטחונות עבור ההלוואות שהם נותנים. עסקים בהקמה ועסקים קטנים בדרך כלל חסרי הון עצמי גבוה והמחזור העסקי שלהם מוגבל, לפיכך הסיכוי לקבל אשראי הוא נמוך.

מסיבה זו הוקמו מעל עשרים מרכזי טיפוח יזמות ברחבי הארץ. אלה הן עמותות ללא מטרת רווח שהתקצוב שלהן בא ממשרד הכלכלה. המטרה של המרכזים הללו היא לתת הכוונה לעסקים הקטנים והבינוניים בנוגע לאפשרויות האשראי המתאימות להם, להציע ייעוץ עסקי על ידי מומחים מתחום הכלכלה ומנהל העסקים וגם להעביר קורסים וסדנאות לבעלי עסקים.

מט״י הלוואות לעסקים

הלוואות מט״י מגיעות ממקורות ממשלתיים, ציבוריים ופרטיים. תנאי האשראי דרך המרכזים לטיפוח יזמות הינם טובים ביחס לשוק והם כוללים ריבית נמוכה יותר, תנאי החזר אטרקטיביים וגם אפשרות לערבויות וביטחונות, מה שמהווה את הבעיה העיקרית של העסקים הקטנים והבינוניים.

ישנם עשרים וחמישה מרכזי מט״י אשר פרוסים בכל רחבי הארץ ותנאי מט״י הלוואות לעסקים קטנים בכל אחד מהם הוא שונה. אם ניקח לדוגמא את אחד המרכזים הגדולים, הרי שאפשרויות האשראי לעסקים הם עד 350 אלף ש״ח, בפריסה לשש שנים עם אפשרות לשנה של גרייס. הריבית תהיה פריים פלוס 0.6 והדבר החשוב הוא שאין צורך להציג ביטחונות.

יש לציין, כי לא כל עסק יכול לקבל הלוואת מט״י. התנאים לכל קבלת אשראי הינם כי תהיה תכנית ברורה שמראה על רווחיות, תכנון מדויק ואסטרטגיה עסקית מספקת.

במידה ויש לך שאלות נוספות על מט״י הלוואות לעסקים, אנו במרכז למימון עסקי עומדים כאן לשירותך ומוכנים לספק לך את כל האינפורמציה ללא כל עלות או התחייבות. השאר את פרטיך האישיים באתר והנציגים שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.