קרנות סיוע לעסקים בינוניים

עסקים בינוניים בישראל סובלים לא פעם ממצוקת אשראי ומתקשים לגייס הלוואות ומימון לצרכים שונים כמו הרחבת העסק, יצוא לשווקים חדשים בזירה הבינלאומית, הקמת קו ייצור חדש, פיתוח מוצרים חדשים וכדומה. מדינת ישראל מעוניינת לסייע להם והקימה קרן סיוע לעסקים קטנים ובינוניים, ניתן לקבל מהקרן הלוואה בשיעור עד 8% ממחזור המכירות לתקופה של עד 5 שנים עם אפשרות לגרייס ל-6 חודשים.

כמו כן, יש עוד קרנות סיוע המיועדות לעסקים בינוניים, לכן חשוב לפנות לגורם מקצועי המכיר היטב את כל האפשרויות הקיימות ותפקידו לסייע לבעלי העסק ומנהליו לבחור במימון הנכון והמתאים ביותר לצרכי העסק.

אדם צעיר מחזיק צ'ק הלוואה שקיבל מהאגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית

קרן סיוע לעסקים בינוניים בערבות המדינה

הקרן החדשה לסיוע לעסקים בינוניים בערבות המדינה מציעה הלוואה עד 8% מגובה המחזור השנתי בשנה הקודמת להגשת הבקשה, ניתן לקבל הלוואה לתקופה של שנה עד חמש שנים, באחד משלושה מסלולים – שקלית צמודה למדד, שקלית לא צמודה או במסלול ריבית צמודה לדולר או ליורו. הריבית בהלוואות דרך קרן סיוע לעסקים בינוניים בערבות המדינה היא הריבית הנהוגה במערכת הבנקאות.

להלוואה דרך הקרן לסיוע לעסקים בינוניים בערבות המדינה יתרון משמעותי לעמת החלופות מאחר והעסק נדרש להעמיד ביטחונות בגובה 30% בלבד.

עם זאת, יש עוד קרנות סיוע לעסקים בינוניים, חלקן מנוהלות על ידי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, יש גם קרנות ייעודיות דרך הסוכנות היהודית, משרדי ממשלה אחרים וגורמים פילנטרופיים שונים.

היקפי הסיוע דרך הקרנות הייעודיות לעסקים בינוניים משתנים בהתאם לגוף המנהל את הקרן ומדיניות ראשי קרן הסיוע. ישנן קרנות סיוע לעסקים בינוניים הממוקמים בפריפריה, לעסקים של נשים ועולים חדשים, לעסקים בתחום התיירות והחקלאות וכיוצא בזה.

סיוע אטרקטיבי לעסקים בינוניים

קרנות הסיוע לעסק בינוני נועדו לרכישת נכסים יצרניים כדי להגדיל את החברה ופעילותה, להשקעות במחקר ופיתוח, לצרכי הרחבת הפעילות העסקית ומינוף החברה בארץ או בחו"ל, להרחבת הפעילות העסקית בשווקים שונים בזירה הבינלאומית, לרבות הודו, סין ויפן, ולמגוון מטרות נוספות.

למידע נוסף בנושא ולשיפור הסיכויים לקבלת מימון וסיוע אטרקטיבי דרך קרנות סיוע לעסקים בינוניים שהתאגדו בישראל, השאירו פרטים באתר. צוות המומחים של מרכז העזרה לעסקים יחזור אליכם בהקדם. נשמח לסייע גם לכם לקבל מימון אטרקטיבי דרך קרנות ייעודיות לעסקים בינוניים.