הקרן לעידוד השיווק בחו"ל

במסגרת המאמצים של המדינה לסייע לפיתוח העסקים הקטנים והבינוניים, משרד הכלכלה השיק את הקרן לעידוד השיווק לחו"ל, שמיועדת בעיקר לחברות הקטנות יותר שמעוניינות להרחיב או להקים מערך של יצוא וגם לפתח קשרים עם מדינות אחרות.

שטרות יורו

 

למדינת ישראל ישנו אינטרס ברור בהרחבת היצוא, שכן הדבר מחזק את המטבע המקומי ומשפיע בצורה חיובית על נתונים מקרו כלכליים כמו מצב התעסוקה בארץ. בנוסף לכך, קשרים עסקיים של מסחר עם מדינות אחרות מסייעים לישראל לפתח גם יחסים פוליטיים טובים יותר ולבסס את מעמדה הבינלאומי.

מאפייני הסיוע במסגרת הקרן לעידוד השיווק בחו"ל

הסיוע לקידום השיווק עבור יצואנים שלמעוניינים לבחור מדינות חדשות כיעד ליצוא או לייצא מוצרים חדשים מתבצע בשני מסלולים נפרדים:

  • תמיכה ביצואן בודד שמתאימה לעסקים ספציפיים שרוצים לצאת לשווקים הבינלאומיים.
  • מסלול מאגד שמיועד לקבוצות של מספר יצואנים שמאוגדים יחד ומעוניינים לפתח את היצוא בתחום מסוים בצורה משותפת.

גובה הסיוע ליצואנים יהיה עד ל-50% מסך ההשקעה הכוללת של בעלי העסקים ובכל מקרה לא יעלה על שני מיליון ₪. העסקים הזכאים חייבים להיות בעלי היסטוריה פיננסית נקיה, ללא חשבונות מוגבלים ולא רשומים כמקבלי סיוע מגורמים ממשלתיים נוספים.

על מה ניתן לקבל סיוע בשיווק לחו"ל?

התחומים שעבורם יש אפשרות לקבל סיוע כספי מהקרן לעידוד השיווק בחו"ל מפורטים היטב וכוללים בין השאר איסוף מידע, פרסום, תערוכות, כנסים והצגת מוצר, נסיעות שיווק לחו"ל, תקינה וביטוח ומערכי שיווק והפצה לחו"ל, תשלום למנהל המאגד, תשלום עבור קורס בתחום היצוא, הוצאות מיוחדות בענף הסרטים ועוד.

הרעיון מאחורי הסיוע דווקא בענייני שיווק, הוא שהדבר דורש בדרך כלל הוצאה ראשונית גבוהה מאד ללא תמורה מובטחת בשלב הראשון. בגלל כך המדינה מעוניינת להשתתף בהוצאות היצואנים ולמנוע מהם לוותר על הרעיונות העסקיים שלהם בגלל עלות זו.

אנו במרכז העזרה נסייע לכם לקבל את הלוואה המתאימה ביותר עבורכם בין מגופים פרטיים או ממשלתיים וזאת לא שום עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות, זה למלא את פרטיך האישיים בעמוד זה ואנו מבטיחים ליצור אתך קשר טלפוני במהירות האפשרית.