הלוואה בערבות המדינה לבית ספר לנהיגה

שוק לימודי הנהיגה בישראל מגלגל למעלה מ-600 מיליון ₪ בשנה, בשוק פועלים מעל 400 בתי ספר ללימוד נהיגה ויש כ-5,000 מורים מוסמכים. בעקבות הגידול החד באוכלוסייה יש ביקוש גבוה למורי נהיגה איכותיים, ולמרות שמדובר בענף תחרותי, התחום מושך אליו יזמים חדשים, בעוד בתי ספר קיימים מעוניינים לגדול ולהתרחב.

חתימה על טפסי הלוואה לבית ספר לנהיגה

כדי להקים בית ספר חדש לנהיגה יש להשקיע משאבים רבים, הקמת עסק חדש בענף מחייבת השקעה ברכבים, ציוד בטיחותי, משרד, שיווק, רכישת ביטוח מתאים ועוד. פתרון המימון המומלץ הוא לקחת הלוואה בערבות המדינה לבית ספר לנהיגה, הן לצרכי הקמת עסק חדש והן לצרכי השקעה בעסק קיים.

ענף בתי הספר לנהיגה בישראל

ענף בתי הספר לנהיגה בישראל נחשב לתחרותי, בעיקר באזורים בהם יש עודף במורים ובתי ספר. עם זאת, ישנם אזורים בארץ בהן אין מספיק מורים, לכן פתיחת בית ספר חדש באזור בו התחרות נמוכה יכולה להיות רווחיות ומשתלמת כלכלית. גם באזור הצפון בו יש מורי נהיגה רבים עדיין יש ביקוש וצורך לבית ספר חדשים.

כדאי לדעת כי הסמכה למורה לנהיגה אורכת כשנה וחצי, כל מורה משתייך לבית ספר לנהיגה ומשלם לו תשלום חודשי קבוע או אחוזים מההכנסה. ישנם בתי ספר המחזיקים רכבים עם גיר ידני ואוטומטי ומעסיקים מורי נהיגה כשכירים, אחרים מעסיקים מורי נהיגה באופן עקיף וללא יחסי עובד מעביד.

פתיחת עסק בתחום בתי ספר לנהיגה

כדי לפתוח עסק חדש בענף בתי הספר לנהיגה נדרשת השקעה גבוהה של מאות אלפי שקלים. פתיחת עסק חדש בתחום מחייבת כתיבת תוכנית עסקית מפורטת כדי לבדוק היתכנות כלכלית ולהיערך נכון לקראת פתיחת עסק חדש, פתרונות מימון, השקעה בציוד וכדומה.

עלות הקמת בית ספר לנהיגה משתנה בהתאם למיקומו בארץ ועלויות השיווק והפרסום של העסק החדש. ברוב המקרים היזם אשר מעוניין להקים בית ספר לנהיגה זקוק להלוואה, באפשרותו לפנות לאחד הבנקים, לגייס כסף מהבית, לפנות לקרנות מימון, לקחת הלוואה חוץ בנקאית או להגיש בקשה לסיוע מהקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה.

בניית תוכנית עסקית לבית ספר לנהיגה

כדי לשפר סיכויים ועל מנת לגייס את המימון הנדרש להקמת בית ספר לנהיגה או להשקעה בעסק קיים, מומלץ לפנות ליועץ עסקי ופיננסי המתמחה בין השאר בכתיבת תוכנית עסקית ובהגשת בקשות לקרנות מימון שונות.

בניית תוכנית עסקית לבית ספר לנהיגה אינה דבר של מה בכך, יש להכין פרק הכולל סקירה של הענף, תחרות, פירוט אודות המוצר והשירות, לחשב מרווחים, עלויות והוצאות ועוד. כמו כן, יש לכלול בתוכנית העסקית נתונים מבוססים אודות השוק והיקף הפעילות בו, תחרות בענף ובעיקר באזור בו עומדים להקים את העסק, לכלול פרקים כגון כוח אדם, עלויות תפעול, צפי הכנסות, תזרים מזומנים, רווח הפסד, עלויות שיווק ופרסום, נקודת איזון ועוד.

כמה עולה לפתוח בית ספר לנהיגה?

עלות הקמת בית ספר לנהיגה עשויה להגיע לסכום גבוה של מאות אלפי שקלים, בהתאם למיקום העסק, גודל המשרד, ציוד נדרש ועוד. יש הבדל בין הקמת בית ספר לנהיגה בו עוד מורה יחיד לבין הקמת בית ספר גדול המעסיק בצורה ישירה ועקיפה מורים רבים.

כיצד לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת בית ספר לנהיגה?

כדי לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת בית ספר לנהיגה יש להגיש בקשה לאחד הגופים המתאמים של הקרן. נציגי הגוף המתאם עורכים פגישה עם היזם ולאחר מכן מחליטים האם להמליץ על הלוואה עבורו, הבקשה תועבר לאחד הבנקים, ונציגי הבנק יקבעו את תנאי ההלוואה והמימון.

הלוואה בנקאית \ חוץ בנקאית לבית ספר לנהיגה קיים

בית ספר לנהיגה קיים הזקוק למימון לצרכי השקעה, הון חוזר או פתיחת סניף חדש, יכול לפנות לבנק כדי לקחת הלוואה, אך חשוב לערוך סקר שוק ולבדוק עלויות מימון באמצעות הלוואות חוץ בנקאיות. הלוואה בנקאית פוגעת באובליגו ועלולה להקשות על הפעילות השוטפת בעסק, בעוד הלוואה חוץ בנקאית עשויה להיות יקרה יותר, אלא אם לוקחים הלוואה חוץ בנקאית דרך הקרן בערבות המדינה.

טיפים לפתיחת בית ספר לנהיגה

כדי לפתוח בית ספר לנהיגה חשוב לפנות לחברת ייעוץ המתמחה בליווי עסקי ובפתרונות מימון לעסקים. יש להכין תוכנית עסקית מפורטת כדי לבדוק האם ההשקעה כדאית, מהן עלויות הקמת העסק, מהי נקודת האיזון ועוד. כדי לשפר סיכויים לקבלת הלוואה בערבות המדינה לבית ספר לנהיגה מומלץ לפנות לחברה המתמחה בנושא, בעזרתה כותבים תוכנית עסקית ומצרפים את כל המסמכים הנדרשים לקבלת הסיוע.

צוות היועצים של מרכז העזרה לעסקים מסייע מדי שנה ליזמים רבים לקבל הלוואות בערבות המדינה והלוואות חוץ בנקאית בתנאים נוחים ומשתלמים, נשמח לסייע גם לך לקבל מימון להקמת בית ספר לנהיגה או להשקעה בעסק קיים, השאר פרטיך ונחזור אליך בהקדם עם הצעה אטרקטיבית במיוחד. השירות באתר הינו ללא עלות וללא שום התחייבות.