הקושי של עסקים קטנים ובינוניים בגיוס אשראי

כחצי מליון מהעסקים בישראל מוגדרים כעסקים קטנים ובינוניים. לעסקים אלו יש קשי מהותי בגיוס אשראי מהבנקים, הדורשים מהם בטחונות רבים ומציבים בפניהם תנאים נוקשים כדי לאפשר להם לקבל את המימון הרצוי.

חישובים לצורך קבלת אשראי

מדוע קשה לעסק קטן או בינוני לגייס אשראי?

הסיבות הן רבות, ביניהן חוסר ידע של בעל העסק לניהול משא ומתן מול הבנק, חוסר היכרות עם המערכת הפיננסית, חוסר היכרות אם תוכניות מימון אלטרנטיביות ובעיקר העדרה של רשת בטחון במקרים בהם העסק נקלע לקשיים

הבנקים שרוצים להבטיח לעצמם החזר מלא של המימון, דורשים לראות התנהלות של תזרים מזומנים יציב, ולעתים מספיק רק עיכוב אחד בהחזר הלוואה או בחריגה מהמסגרת, כדי שהבנק יסמן את העסק כבלתי מתאים לקבלת אשראי.

יש מה לעשות

הפתרון הוא לפנות לאפיקים פיננסיים חוץ בנקאיים לעסקים קטנים ובינוניים. פתרון זה מהווה יתרון עצום, גם באספקט הבירוקרטיה וגם בתנאי האשראי שהם נוחים וקלים יותר לביצוע מאשר אלו של הבנקים.

דוגמה בולטת למקורות מימון חוץ בנקאיים היא קרנות סיוע לעסקים במימון המדינה. קרנות אלו הוקמו מתך מטרה לפתור בעיות כלכליות אליהן נקלעו עסקים קטנים ובינוניים ולא להרוויח מהמימון. לקרנות אלו מסלולים שונים, כמו קרנות לעידוד צמיחה, סיוע לעסקים בהקמה, מסלולי הון חוזר וכדומה.

תנאי ההחזר של קרנות מימון אלו הם גמישים יותר מאלו של הבנקים ועם ריביות נמוכות יותר.

גם אם הבנק סירב לסייע לכם לגייס אשראי לעסק שלכם אין זה סוף העולם. מלאו את פרטיכם בטופס המקוון נציג מרכז העזרה לעסקים ישמחו לסייע לכם בגיוס אשראי באפיק המתאים ביותר לאופי העסק וגודלו ובתנאים נוחים.