מימון וגיוס אשראי

גיוס אשראי לפרוייקטים מתבצע על ידי חברות עסקיות כאשר הן מעוניינות להתפתח לכיוונים עסקיים חדשים אך אין להן את ההון הנדרש לכך. האופציה היחידה שעומדת לרשות החברה במקרה כזה היא פנייה למימון חיצוני, כאשר עליה לשכנע את הגופים המלווים בכדאיות הפרויקט. קיימות מספר אפשרויות של מימון וגיוס אשראי אך בכל אופן חלק מן הביטחונות יתבסס על תזרים המזומנים העתידי מן הפרויקט.

מחשבון וגרפים בתהליך עבודה של ניסיון לגיוס אשראי

אפיקים של גיוס אשראי לעסקים ולחברות

אחת מן האופציות הראשונות שאליה פונות חברות לצורך מימון פרויקטים היא ההלוואה הכספית שאותה הן יכולות ליטול מהבנק או מגוף חוץ בנקאי כלשהו. היתרונות בכך הם, שהשליטה בחברה נשארת של הבעלים בצורה מלאה והסיכויים לקבל הלוואה הינם טובים, בתנאי שהיסטוריית האשראי של החברה נקיה.

אפשרות נוספת שאליה יפנו חברות מסוימות היא משקיעים פרטיים או מוסדיים לצורך פיתוח עתידי. במקרים כאלה, יש ליצור רשימת אנשי קשר עם משקיעים פוטנציאליים, להגיע לפגישות עם אנשי עסקים פרטיים, נציגים של חברות הון סיכון ועוד, הכול במטרה להציג את התכנית העסקית בצורה טובה ולעניין את המשקיעים הפוטנציאליים בפרוייקט.

החיסרון של גיוס משקיעים הוא אובדן שליטה חלקי על החברה, צורך לחלוק בסמכויות וסכסוכים פוטנציאליים על רקע העבודה המשותפת וחילוקי הדעות שיכולים להתעורר. היתרון בשיטה זו הוא עלויות ריבית שנחסכות מהחברה במקרה של הלוואה.

מימון וגיוס אשראי כיצד זה מתבצע?

בכל אחת מן האפשרויות, בעלי החברה או הנציגים שלה צריכים להסביר ולהציג את הפרויקט העתידי והסיכויים שלו להצליח בצורה רהוטה – במקרה שזה לא יקרה, המלווים והמשקיעים לא ירצו להיכנס לפרויקט.

הדרך הטובה ביותר לעשות את זה, היא להתכונן בצורה מוקפדת, להכין מצגות, עזרים גרפיים, מסמכים התומכים בנקודות שאתם מתכוונים להציג ועוד. בנוסף לכך, מומלץ להשתמש בשירותים של מומחים חיצוניים שיכולים לתמוך בפוטנציאל של הפרויקט העתידי שלכם ולתת נקודת מבט נוספת.

אנו במרכז למימון עסקי עובדים עם מגוון גופים שעוסקים בנושא מימון וגיוס אשראי לפרויקטים. פנה אלינו כבר היום ונענה על כל השאלות שלך ללא כל עלות או התחייבות. השאר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ונדאג ליצור אתך קשר בהקדם האפשרי.