גיוס אשראי בנקאי

גיוס אשראי בנקאי הפך בעת האחרונה למורכב יותר בגלל הרגולציה ההדוקה יותר של בנק ישראל. לאחר המשבר הכלכלי ב-2008, שהעולם טרם התאושש ממנו באופן מלא, הבנקים המרכזיים בעולם החלו לשים דגש מיוחד על שמירת יציבות הבנקים ומניעת קריסות ופשיטות רגל. כתוצאה מכך, ישנה דרישה גוברת “מלמעלה”, להגדיל את ההון העצמי ולהקטין את סיכוני האשראי – מה שגורם לבנקים המסחריים להעניק אשראי בצורה סלקטיבית יותר ולדרוש ביטחונות יותר משמעותיים.

הלוואות לעסקים בכל סכום

תכנון מראש והכנת המסמכים הנדרשים

לפני שבאים לפגישה עם פקיד הבנק לצורך בקשת אשראי, יש להיות מוכנים לענות על כל השאלות בנוגע לתכניות העסקיות העתידיות, מטרת האשראי, למה האשראי ישמש ובאילו דרכים יוחזר הכסף. רעיון טוב יהיה לסקור בצורה כללית את ההיסטוריה של העסק, אופי הפעילות שלו והנתונים הפיננסיים הכלליים שמאפיינים את הישגי העסק בשנים האחרונות.

שימוש במסמכים, תרשימים וגרפים יכול לעזור, אך יש לזכור שהרושם הראשוני העז ביותר מתקבל כתוצאה מהדו שיח, לכן עדיף להתכונן מראש ולחשוב על שאלות רלוונטיות שבהן הבנק עשוי להתעניין. יש לציין, כי לפני הפגישה מומלץ לברר עם מי הולכים להיפגש, עם פקיד הבנק או מנהל האשראי, מכיוון שאופי הפגישות עשוי להיות שונה. אם יש אפשרות כזאת, מומלץ להיפגש ישירות עם מנהל האשראי, שכן הדרך לאישור ההלוואה תהיה מהירה יותר.

ביטחונות ומשא ומתן

כאמור, הקשחת תנאי האשראי בבנקים יכולה להקשות על מתן האשראי עבור עסקים רבים. כדי להתגבר על בעיה זו, יש לנסות ולהראות לבנק נכסים רבים ככל האפשר שיכולים להוות ביטחונות כנגד ההלוואה. ככל שפקידי הבנק ישתכנעו כי סכום ההלוואה אינו גבוה לעומת הנכסים הקיימים של העסק, כך הסיכוי לקבלת האשראי הוא גבוה יותר.

במקרה שסכום האשראי המבוקש הוא גבוה במיוחד, אל תהססו להשתמש בשירותי יועץ חיצוני, בין אם זה עורך, יועץ פיננסי או רואה חשבון. במקרים רבים, שימוש ביועצים חיצוניים שמעורים היטב בפגישות בקשת אשראי דומות עם פקידים בנקאיים יכול להיות ההבדל בין אישור לסירוב אשראי. כמו כן, מומחה חיצוני שמעיד על כשירותו של העסק יכול ליצור רושם חיצוני חיובי על פקידי הבנק.

כאשר נוקבים בסכום האשראי שבו אתם מעוניינים, הרי שסכום זה צריך להיות בדיוק בהתאם לדרישות העסקיות שלכם ומגובה במסמכים וחישובים כלכליים ברורים. לא מומלץ לבקש יותר מהדרוש, לקחת מרווחים של כסף או לציין סכומים שאינם יכולים להיות מוסברים בצורה כלכלית. כל זה יעזור לכם ליצור יחסי אמון עם הבנק ויעיד על הרצינות והרמה העסקית הגבוהה של העסק שלכם.

אנו במרכז למימון עסקי נשמח להמליץ לך על ההלוואה המתאימה לך ללא שום עלות או התחייבות. השאר את הפרטים האישיים שלך באתר שלנו והנציגים הטלפוניים שלנו יצרו אתך קשר בהקדם האפשרי.