הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה

בישראל, הנפגעים העיקריים מניהול תזרים מזומנים וממסרת אשראי מוגבלת הם העסקים הקטנים והבינוניים. גם עסקים העומדים לפני הקמה מוצאים קושי רב לגייס את ההון הראשוני הנדרש להקמת העסק.

אשת עסקים מחזיקה שטרות כסף ביד

מדינת ישראל, מתוך רצון לסייע לכל אותם בעלי עסקים לעודד יצירה והקמה של מקומות עבודה רבים ככל שניתן, מספקת הלוואות ממשלתיות שהיא ערבה להן.

הלוואות לעסקים מקרנות מדינה

לא אחת  נתקלים בעלי עסקים קטנים ואפילו בינוניים במצוקה תקציבית קשה. הבנקים מעמידים תנאים נוקשים ומגבילים, לא מאפשרים חריגה מהמסגרת ומגלים חשדנות כלפי עסקים שמחזור הרווחים שלהם הוא נמוך, גם אם נובע הדבר בשל מוסר תשלומים ירוד, כמו שנהוג במחוזותינו, למשל תשלומי שוטף פלוס ששים וכדומה.

בשורה התחתונה עומדים בעלי העסקים המעוניינים להרחיב את העסק, לפתח אותו ולקדם אותו בפני שוקת שבורה ותרחישים בהם העסק נקלע לקשיים עד כדי סגירתו הם מחזה שכיח למדי.

מטרת המדינה היא להעמיד את אותם עסקים על הרגליים ולאפשר להם לקבל הלוואה מיוחדת מטעמה, בתנאים נוחים ועם תקופת החזר ארוכה.

מאחר והבנקים דורשים בטחונות וערבויות כתנאי למתן ההלוואה, המדינה היא זו שמספקת את הערבות, בגובה של עד שבעים וחמישה אחוזים, כך שעל בעל העסק לספק בטחונות בגובה של עשרים וחמישה אחוזים בלבד.

תנאי ההחזר הם נוחים. על בעל העסק להחזיר את ההלוואה בתוך חמש שנים, כאשר בששה החודשים הראשונים מיום נטילת ההלוואה ישלם רק את הריבית על ההלוואה, כך שניתן לו עוד מרווח נשימה להתאוששות.

הקרן לעסקים קטנים בערבות המדינה- תנאים לקבלת ההלוואה

כחמישים אחוזים ממבקשי הלוואות בערבות המדינה מקבלים אותן. אם מדובר בבעל עסק שחשבונו מוגבל או מעוקל, הסיכויים לקבלת ההלוואה פוחתים במידה ניכרת. כמו כן, אם ניתנה כבר לעסק הלוואה במימון המדינה, קשה יהיה לקבל אותה פעם נוספת.

תנאי נוסף לקבלת ההלוואה הוא הגשת בקשה מסודרת, הכוללת מעין תוכנית עסקית מקוצרת המפרטת את תולדות העסק ומראה את הפוטנציאל שלו לרווחים. מומלץ להכין את המסמך בסיוע של גורם מקצועי שיוודא את תקינותו.

הלוואות לעסקים קטנים ועסקים בינוניים בערבות המדינה ניתנות במספר מסלולים, ביניהם מסלול הון חוזר, הלוואות שמיועדות למימון הון חוזר של עסקים בצמיחה שסובלים מפערים תזרימיים, מסלול השקעות שנועד למימון הרחבת עסקים קיימים, מסלול עסקים בהקמה, עבור עסקים חדשים ועוד.

ההלוואות ניתנות לאחר בחינת הבקשה רק לעסקים שנמצא שיש הצדקה כלכלית לקיומם.

כדי לבחון את סיכויי ההצלחה בקבלת הלוואות לעסקים קטנים בערבות המדינה ולדעת לאיזו מבין הקרנות השונות להפנות את הבקשה, יש להיעזר בגורם מקצועי. מרכז העזרה לעסקים מעמיד לרשותכם את מיטב היועצים המומחים, המקושרים ומיודעים עם כל הקרנות והמאפיינים של כל אחת ואחת מהן.

מלאו את פרטיכם בטופס המצורף באתר ואנו נשוב אליכם עם המלצות על קרנות בערבות המדינה והגופים הפיננסיים מהם תוכלו לקבל את ההלוואות, כל זאת בהליך קל ופשוט וללא התחייבות מצידכם.

לקריאה נוספת:

הלוואות מדינה לעסקים