הלוואה עד 100,000 ש"ח לעסקים

העסקים הקטנים והבינוניים נחשבים למנוע צמיחה חשוב ביותר של כל כלכלה מצליחה וכך הדבר גם בישראל. עם זאת, ידוע שעסקים אינם יכולים להתקיים ללא אפשרות לקבל אשראי חיצוני ולהסתמך רק על ההון העצמי שלהם. הצורך במימון חיצוני נגזר מאופי הפעילות העסקית – לעיתים קרובות רמת ההכנסות בתחום אינה מובטחת ואילו רכישת הציוד והמשך היצור הינם קריטיים להמשך קיום החברה. מצד שני, עסק שאינו מתפתח לכיוונים אחרים ומרחיב את הפעילות שלו, סופו שיהפוך לבלתי רלוונטי ויפשוט רגל.

איש עסקים חותם על קבלת הלוואה

איך ניתן לקבל הלוואה של מאה אלף ₪ לעסקים?

ישנם מספר דרכים בהן ניתן לקבל הלוואות עד 100,000 ש"ח לעסקים, בפוסט הזה נסביר על הדרכים העומדות בפני בעלי עסקים לקבלת ההלוואה המיוחלת. נדבר על האופציה הבנקאית, החוץ בנקאית וכמובן על הלוואה לעסק בערבות המדינה.

הלוואות לעסקים בערבות מדינה

המדינה מעוניינת לתמוך בסביבה העסקית ולגרום להם לשגשג ולהתפתח. מעבר למיסים שמגיעים לקופת המדינה מן החברות העסקיות, ישנו ערך מוסף בפיתוח אזורים נחשלים, יצירת מקומות עבודה וקירוב הפריפריה למרכז.

אחת הבעיות הגדולות של העסקים בקבלת הלוואות מן הבנקים והגופים האחרים היא הצורך בהעמדת ביטחונות. הגופים העסקיים הקטנים יותר, שנמצאים בהקמה או שמא כבר פועלים אך מעוניינים להתפתח, מתקשים לגייס ביטחונות ולכן מסורבים פעמים רבות באשראי. זה גורם למצב הקיים היום, שבו רוב העסקים החדשים נסגרים תוך שנתיים מפתיחתם – חלקית בגלל מחסור באשראי.

הלוואה עד 100,000 לעסקים

במשרד הכלכלה ראו את הבעייתיות בעניין ההלוואות לעסקים והתחיל כבר לפני שנים את התכנית של הלוואות בערבות מדינה. למעשה, העסקים הקטנים והבינוניים יכולים לקבל אשראי ממגוון בנקים, כאשר המדינה מתפקדת כערבה שההלוואה תוחזר. בגלל כך, הסיכון של הבנקים יורד והם יאשרו בקלות יתרה הלוואות בסכומים גבוהים יותר.

ההלוואות מיועדות לעסקים בעלי מחזור שנתי שאינו עולה על שלושה מיליון שקל בשנה וסכום ההלוואה לא יעלה על 100 אלף ₪. ישנה אפשרות לקחת את ההלוואה בפריסה עד ל-5 שנים וניתן לקבל שנה של גרייס. הריבית היא אטרקטיבית למדי ועומדת על פריים + 2.5%. ישנו צורך להשקיע כ-25% באופן עצמאי ולחתום על ערבות אישית עבור ההלוואה.

יש לציין, כי קיימים מספר מסלולים של הלוואות בערבות מדינה שמותאמות לסוגי עסקים שונים. מסלול אחד מתאים לעסק בהקמה ובו נעשות בדיקות לגבי הפוטנציאל העתידי של העסק, מסלול אחר מיועד למימון הון חוזר והשלישי מתאים למימון פרויקטים בעסק קיים.

בכל המקרים יש להגיש בקשה מסודרת לנציגי המדינה (בדרך כלל מדובר בחברות רואי חשבון ידועות) שמזמנות ועדות ובודקות את כל המאפיינים של החברה והבעלים שלה. מבקש ההלוואה צריך להגיש דו"חות כספיים של החברה מהשנים האחרונות, הוכחות לכך שחשבונותיו אינם מעוקלים או מוגבלים ודפי בנק מן החודשים האחרונים. בוועדות אלו משתתפים גם נציגי הבנקים ושם נעשית ההחלטה הסופית על אישור ההלוואה.

אנו במרכז למימון עסקי עובדים עם מגוון גופים רציניים שעוסקים בהלוואות עסקיות. אם אתה רוצה לדעת פרטים נוספים בנושא של הלוואות לעסקים פנה אלינו כבר היום. השאר את פרטי ההתקשרות עמך באתר שלנו והנציגים שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.