הקרן לעידוד עסקים קטנים

עסקים קטנים נחשבים למנוע הצמיחה של המשק, הם תורמים ליציבות הכלכלה וחשובים בין היתר גם להעסקת עובדים רבים. המדינה מודעת לחשיבותם של העסקים הקטנים ולמצוקת האשראי שלהם מאחר והבנקים אינם ממהרים לסייע לחברות קטנות במשק הישראלי. לכן, הוחלט על הקמת קרן הלוואות לעסקים קטנים בערבות המדינה.

הלוואה מקרן ממשלתית

קרן הלוואות סיוע לעסקים

הקרן לעסקים קטנים ובינוניים מציעה הלוואות ייעודיות ומשתלמות ליזמים המעוניינים להקים עסק חדש, ניתן בתנאים מסוימים לקבל הלוואה עד 500,000 ₪, יש אפשרות לגרייס עד 6 חודשים. הלווה נדרש להעמיד בטחונות בגובה 10% עד 300,000 ₪ ראשונים ו-25% ליתרת סכום ההלוואה.

הקרן לעידוד עסקים קטנים מציעה הלוואה מהירה לעסקים קטנים שמחזור ההכנסות עד 6.25 מיליון ₪ לקבל הלוואה עד 500,000 ₪, ישנה אפשרות לגרייס לתקופה של 6 חודשים, על העסק להעמיד בטחונות בשיעור 25% מסך ההלוואה. כמו כן, קרן הלוואות לעסקים קטנים מציעה לעסק קטן בעל מחזור מעל 6.25 מיליון ₪ לקבל הלוואה עד 8% ממחזור המכירות, עם אפשרות לגרייס ל-6 חודשים, הלווה נדרש להעמיד בטחונות בגובה 25%, בכפוף לדרישות ועדת האשראי.

עידוד עסקים קטנים והלוואות לטווח ארוך בערבות המדינה

כדאי לדעת כי הקרן לעסקים קטנים זכתה לגידול משמעותי בתקציבה, בשנת 2016 החליטה המדינה להגדיל את תקציב הקרן לעידוד עסקים קטנים ובינוניים לגובה של 6.6 מיליארד ₪. הקרן מסייעת גם בתחום של עידוד עסקים קטנים המתמחים בייצוא, יצואן יכול לקבל הלוואה בשיעור עד 12% ממחזור המכירות השנתי שלו, כמו כן הקרן מציעה מסלול השקעות בתעשייה על מנת לסייע לתעשיינים לרכוש נכסים יצרניים, להרחיב את הפעילות בעסק לתחומים חדשים, וכדי להשקיע במחקר ופיתוח בתחומים תעשייתיים.

הקרן מנוהלת על ידי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה. את ההלוואה מקבלים מאחד הבנקים שזכו במכרז של הקרן לעסקים קטנים, לאחר פגישה עם הגוף המתאים שתפקידו גם לבקר בעסק ולהחליט האם להמליץ על מתן ההלוואה ולהפנות את העסק לאחד הבנקים המנהלים את כספי הקרן.

כדי לשפר סיכויים לקבל הלוואה נוחה בערבות המדינה כדאי למלא ולהגיש את הטפסים בעזרת מומחים לנושא. השאירו עכשיו פרטים באתר וצוות המומחים של מרכז העזרה לעסקים יחזור אליכם במהרה ויסייע לכם לקבל הלוואה אטרקטיבית לעסק. צוות המומחים שלנו יכול להמליץ גם על פתרונות מימון נוספים, בהתאם ליכולת ההחזר של העסק ובהתאמה לצרכי המימון הייחודיים שלכם.