הלוואה לעסק בהקמה

בשנתיים האחרונות, ריבית בנק ישראל נמצאת ברמה הנמוכה אי פעם וזאת במטרה לתמרץ את הכלכלה, לגרום לצרכנים ולבעלי העסקים לקחת אשראי בקלות יתרה, בלי שישלמו סכומים גבוהים על עלות ההלוואה. המצב שנוצר הוא חלק ממגמה עולמית, שמנסה להתמודד עם ההאטה בצמיחה של מדינות המערב, האינפלציה הנמוכה והשחיקה בשכר הריאלי.

 

איש עסקים בתהליך של הקמת עסק

 

למרות הסביבה המקרו כלכלית התומכת של התקופה האחרונה, בעלי עסקים בישראל ממשיכים להתקשות בגיוס אשראי בנקאי לצרכים שונים. יזמים ועסקים חדשים שהוקמו נדרשים להציג ביטחונות ברמה גבוהה, להביא ״כסף מהבית״, לפנות לערבים ועוד.

הטענה היא, כי סיכוני האשראי לגבי לווים פוטנציאליים אלה ממשיכים להיות גבוהים, כך שהסיכוי לסירוב בנקאי ממשיך להיות גבוה. גם הדרישות של הרגולטורים, שהבנקים המסחריים יפטרו מנכסים רעילים ויגדילו את הונם העצמי, גורם להם לחשוב פעמיים על סוג ההלוואות הניתנות על ידם ולמעשה מביאות לתוצאה הפוכה מהכוונה המקורית.

הלוואה לעסק בהקמה מגופים חוץ בנקאיים

במידה ויזם שפונה לבנק ממשיך לקבל סירוב ואינו מסוגל לפרוץ את החומה של הבירוקרטיה, אופציה זמינה ואפשרית בשבילו היא הלוואה חוץ בנקאית. במקרה זה, מדובר לרוב על גופים כמו חברות אשראי, גופי ביטוח, עסקים פרטיים מסוגים שונים ועוד – מכיוון שהם אינם מפוקחים באופן כה הדוק על ידי הרגולטור כמו הבנקים, יש באפשרותם להיות גמישים יותר עם הלווים ולאפשר את ההלוואה לעסק בהקמה היכן שהבנק החליט דווקא על סירוב.

מבחינת המאפיינים של הלוואה כזו, חייבים להזכיר את הריבית שנוטה להיות גבוהה יותר מהממוצע בבנקים (זה מה שמאפשר למלווים להתמודד מול סיכוני האשראי הגבוהים). מצד שני, המסלולים בדרך כלל הרבה יותר מגוונים וקיימת גמישות בפרמטרים כמו תקופת החזר, גרייס, גובה תשלומים וכ״ו.

הלוואות לעסקים בהקמה מקרנות

אפשרות נוספת שזמינה לבעל העסק הטרי, היא שימוש בקרנות הממשלתיות והפילנתרופיות לצורך מימון הקמת עסק. מכיוון שהמדינה ומוסדות רבים בה מעוניינים בפיתוח עסקי בישראל, ניתן לרוב לקבל הלוואות בריבית נמוכה (או ללא ריבית כלל), ייעוץ פיננסי וסדנאות שונות ליזמים.

אנו במרכז העזרה לעסקים מעוניינים לקשר בין לווים פוטנציאליים לבין גופים פיננסיים שמציעים את ההלוואות המשתלמות ביותר ללקוחות – בין אם זה מבחינת ריבית, משך זמן הפירעון, עמלות, תנאים אחרים וגם אפשרות של קרן לעסקים בהקמה. בסיוע המומחים שלנו, תוכל לקבל הלוואה בקלות יתרה וזאת בגלל הניסיון הרב שלהם עבודה בענף האשראי הצרכני והעסקי.

קרנות מהן ניתן לקבל הלוואה לעסק

הקרן החדשה לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים

הלוואה מקרן לאומי

קרן סיוע למסחר

אין זה סוד כי כמות מסלולי ההלוואות כיום היא גבוהה מאד, גם אם לא זמינה לכל דורש, אלא מותאמת ליכולת הפיננסית שלו, ההכנסות השוטפות והיסטוריית האשראי. אולם, דווקא מגוון גדול זה דורש התערבות מקצועית שתוביל להחלטה נבונה יותר בקשר לאפיק ההלוואה הנבחר.

במידה ואתה חושב ליטול הלוואה עסקית או צרכנית בזמן הקרוב, תוכל לחסוך זמן וכסף בעזרת שיחה טלפונית פשוטה. לצורך כך, כל מה שעליך לעשות הוא למלא את הפרטים האישיים שלך בעמוד זה ואנו מבטיחים ליצור אתך קשר טלפוני במהירות האפשרית.