גיוס אשראי ליזמים ועסקים חדשים

להקים עסק חדש מאפס ולנהל אותו בצורה מוצלחת זהו דבר אינו פשוט – הסטטיסטיקה מספרת שרוב העסקים החדשים נסגרים או פושטים רגל בשנתיים הראשונות לפעילותם. בישראל התופעה קיצונית אף יותר מכיוון רוב העסקים מתרכזים במרכז הארץ הצפוף והתחרות ביניהם גדולה מאד.

אנשי עסקים מחפשים אופציות לגיוס אשראי לעסקים

כל יזם פוטנציאלי שיש לו רעיון עסקי ומעוניין להקים חברה חדשה, זקוק להון עצמי ראשוני, לפני שהעסק מתחיל להרוויח ומגיע לאיזון תקציבי. ישנם מספר דרכים עיקריות לבצע גיוס אשראי ליזמים ועסקים חדשים – במאמר זה נעבור על כמה מהן.

גיוס אשראי ליזמים ועסקים חדשים בבנקים

בדרך כלל המחשבה הראשונה בעת גיוס אשראי תהיה לפנות לבנק, אך למעשה הבנקים הקשיחו מאד את תנאי נטילת האשראי בשנים האחרונות. כדי שיזם מתחיל יוכל לקבל הלוואה בסכום משמעותי לפתיחת עסק, הוא צריך להציג ביטחונות בסכומים משמעותיים או להיות לקוח עם היסטוריה ארוכה ומוצלחת עם הבנק שבו מדובר.

אמנם התנאים לקבלת אשראי בבנק יהיה משתלמים יותר, אך הסיכויים לקבל סכום משמעותי עבור עסק שאינו קיים עדיין הם די נמוכים.

הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות מדינה

אחד האפיקים המשתלמים ביותר של גיוס אשראי ליזמים בתחילת דרכם הוא לפנות לקרן ממשלתית זו בחסות משרד הכלכלה. מכיוון שגם המדינה מעוניינת בפיתוח העסקים הקטנים שתורמים לכלכלה, יוצרים מקומות עבודה ומכניסים כספי מיסים נוספים לתקציב, היא מעניקה כספי סיוע במסגרת קרן בערבות מדינה.

התמיכה הכספית מתבטאת כאן בעצם בערבויות שהמדינה מספקת עבור האשראי המוענק על ידי הבנקים. ברגע שהבנקים שעובדים בשיתוף עם הקרן מקבלים ביטחונות מהמדינה, הם יכולים לאשר יותר הלוואות ליזמים ובסכומים גבוהים יותר, מכיוון שסיכון האשראי שלהם הוא קטן יותר.

לצורך קבלת האשראי מהקרן, יזמים ובעלי עסקים חדשים צריכים להגיש בקשה לאחת מפירמות רואי החשבון שמתפקדת כזרוע המייצגת את משרד הכלכלה. יש לציין בבקשה שהמסלול המבוקש הוא "מסלול של עסק בהקמה" – זוהי אופציה מיוחדת הקיימת בקרן בשביל יזמים שנמצאים בתחילת דרכם.

גיוס אשראי ליזמים ממשקיעים וגופים חוץ בנקאיים

דרך פופולארית נוספת לגייס אשראי עבור הקמת עסק תהיה לפנות למשקיעים פוטנציאליים. לצורך כל, היזם או המשקיע צריך להכין תכנית עסקית אטרקטיבית ביותר ולהציג את הרעיון למשקיעים בצורה משכנעת מאד. לרוב השקעה מגורמים חיצוניים ברעיון עסקי תהיה רק עם ישנו סיכוי לגריפת רווחים ותשואה גדולה במיוחד בעתיד.

בנוסף לכך, קיימים מגוון גופים חוץ בנקאיים שמציעים אשראי עבור יזמים פוטנציאליים. מכיוון שהם אינם נמצאים תחת רגולציה קשוחה כמו הבנקים, יש באפשרותם להציע יותר אפשרויות ללווים. לעתים העלות של האשראי תהיה גבוהה יותר אך הסיכויים לקבל אישור חיובי להלוואה הם גדולים בהרבה.

אנו במרכז למימון עסקי עובדים עם מגוון גופים שמציעים אפשרויות גיוס אשראי ליזמים ומימון לעסקים מתחילים. במידה שאתה רוצה לקבל פרטים נוספים על מקור האשראי המשתלם ביותר עבורך, השאר את פרטיך בעמוד זה ואנו נחזור אליך במהירות האפשרית.