הלוואה בערבות מדינה לכיסוי אובליגו

העסקים הקטנים והבינוניים מהווים את אחד מעמודי התווך של הכלכלה בישראל. תרומתם מתבטאת בין השאר ביצירת מקומות עבודה, פיתוח הפריפריה, תחרות מול הגופים הגדולים, תרומה במיסים ועוד.

קבל הלוואה לעסק

בתנאים הטובים ביותר

הגש בקשה אונליין וקבל תשובה מיידית

סמן את סכום ההלוואה שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
50,000
2,000,000
סכום נבחר 100,000 ש"ח
פרטי התקשרות ומטרת ההלוואה
אנא הזן את שמך השם נקלט בהצלחה
אנא הזן מספר טלפון נייד הטלפון תקין, ממשיכים!

מה סוג העסק לו דרושה ההלוואה?

עסק חדש
עוסק פטור
עוסק מורשה
חברה בע"מ
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

נצטרך ממך מספר פרטים נוספים לבדיקת ההלוואה

(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)

מהו המחזור השנתי של העסק?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת המחזור השנתי
10,000,000
0

סוג ההלוואה הרצוי

הלוואה בערבות המדינה
סולו מהבנק - (עד 5 ימים)
חוץ בנקאי
לא משנה לי סוג ההלוואה
ממשיכים לוותק החברה

מהו וותק החברה שלך בשנים?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הוותק
20
1

האם יש לך נכסים?

דירה/בית פרטי
מסחרי-משרד, חנות
מגרש
אין נכסים
מצוין! ממשיכים

מה הגיל שלך ?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הגיל
90
18

מאיזה איזור בארץ העסק?

צפון-רמת הגולן והגליל
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
מעולה, כמעט וסיימנו

מה מצב חשבון הבנק שלך?

חשבון תקין (לא הוגבל אף פעם)
חשבון תקין (לא הוגבל ב5 שנים האחרונות)
חשבון הוגבל (בחמש שנים האחרונות)
חשבון מוגבל (יש אופציה לערבים)
היה עיקול על החשבון
חזרו שיקים בחשבון

האם יש לך תיקים בהוצאה לפועל?

אין תיקים
יש תיקים
עוברים לשלב הבא

האם יש נכסים בבעלותך?

רכב בבעלותי
דירה ללא משכנתא
דירה עם משכנתא של עד 50%
דירה עם משכנתא של מעל 50%
אין רכב ודירה
אחר

האם יש לך כרטיס אשראי?

כן
לא
שאלה אחרונה וסיימנו

שלב אחרון וסיימנו!

ציין את תחום פעילות העסק והערות נוספות במידה ויש פרט בבקשה את תחום פעילות העסק
אנשי עסקים בפגישה הנוגעת לפיתוח עסקי

הקשיים של בעלי העסקים הקטנים והיזמים בישראל

אחד האופנים שבהם המדינה עושה מאמצים לסייע לעסקים הקטנים והבינוניים, הוא על ידי פתרון מצוקת האשראי שהם נקלעו אליה. אחרי משבר הסאב פריים שפגע בבנקים מסחריים בכל רחבי העולם, החל בנק ישראל לדרוש מהבנקים להיפטר מהנכסים הרעילים ולהגדיל את ההון העצמי שלהם.

עניין זה, גרם בתורו להקשחת תנאי נתינת האשראי ודרישה לביטחונות משמעותיים מהלווים הפוטנציאליים. מכיוון שביטחונות מסוג זה הם אינם בנמצא אצל העסקים הקטנים, הרי שהאפשרות שלהם לקבל אשראי בנקאי בסכומים משמעותיים הפכה להיות כמעט לא קיימת.

התוצאה הסופית של המצב, היא כי בעלי עסקים קטנים סוגרים את שערי העסק או פושטים רגל בגלל חוסר באשראי ואילו יזמים לעיתים קרובות מוותרים על הרעיון העסקי שלהם ופונים לתחומים אחרים – הפסד נטו למדינה.

מהי הקרן בערבות מדינה?

הקרן בערבות המדינה מופעלת למעשה על ידי משרד הכלכלה ומטרתה להבטיח לבנקים המלווים, כי ההלוואות שניתנו על ידם יוחזרו בצורה מלאה (גם אם העסק יפשוט רגל או פשוט לא יצליח עסקית). כאשר הבנקים מקבלים ערבות מעין זו על ידי המדינה, הרי שיש להם יכולת להעניק אשראי בקלות יתרה ובסכומים גבוהים יותר.

הקרן בערבות מדינה מיועדת לעסקים שהמחזור העסקי שלהם אינו עולה על מאה מיליון ש״ח בשנה ובנוסף ישנם קריטריונים הנוגעים לניקיון הכפיים של בעל העסק, חוסר הרשעות בפלילים, היעדר חובות למוסדות ממשלתיים ועוד. לצורך פנייה לקרן, על הלווים הפוטנציאליים להגיש טופס מיוחד למשרד רואי החשבון שאתו עובדת הקרן ובהמשך לקבל אישור מוועדה מיוחדת הכוללת גם את נציגי הבנקים.

בעל העסק שפונה לקרן, יכול להגדיל את הסיכויים שלו במידה משמעותית באמצעות צירוף המלצות ממומחים בתחום שמעידים על סיכויים גבוהים לרווחיות העסק. בנוסף לכך, ישנם מסלולים שונים שתחתם ניתן להגיש את הבקשה להלוואה – מסלול ההון החוזר שמיועד לממן הוצאות שוטפות של העסק, מסלול השקעות שמתאים לעסק מתרחב ומסלול ייחודי לעסקים בהקמה.

לקריאה נוספת:

הלוואה בערבות מדינה לכיסוי אובליגו

המושג אובליגו מתייחס לכלל ההתחייבויות הכספיות של עסק מסוים, בין אם מדובר על ניצול מסגרת, הלוואות קיימות ועוד. כשעסק ספציפי מעוניין לפנות לקרן בערבות מדינה, הוא יכול להקדיש עד חמישים אחוז מההלוואה המתקבלת לטיפול באובליגו שלו. לדוגמא, בעל עסק יכול לקבל הלוואה בריבית משתלמת מהקרן ולסגור חובות קיימים עם ריבית גבוהה יותר ובצורה כזו להימנע ממינוף גבוה ואף פשיטת רגל (הלוואה לכיסוי חובות).

יחד עם זאת, צריך לזכור כי המדינה מעוניינת להעניק הלוואות לפיתוח עסקי, כך שקבלת אישור של הלוואה לכיסוי אובליגו יכולה להיות מורכבת.

בשנים האחרונות, יחד עם הריבוי במסלולי ההלוואה הזמינים ללקוחות הפוטנציאליים, ייעוץ מקצועי בתחום הפך להיות חשוב הרבה יותר. ברגע שלווה פרטי או עסקי מחליט שהוא זקוק להלוואה, פעמים רבות אין לו את הידע או הזמן לבצע סקר שוק בין האפיקים הקיימים, לקרוא את הסעיפים הרבים שמתייחסים לחוזה ההלוואה, לחשב את העלויות של הריבית בתרחישים שונים ועוד. מומחים פיננסיים, לעומת זאת, ידעו לעשות זאת בצורה יסודית במיוחד.

לעתים קרובות, אדם שעומד לקחת הלוואה, אינו מתייחס יותר מידי לפרמטרים השונים שכרוכים בעסקה – קבלת הכסף באופן דחוף היא בדרך כלל הגורם החשוב ביותר. אולם, צריך לזכור כי תמורות במשתנים כמו ריבית, עמלות ותקופת הפירעון יכולות להוזיל את העלויות בעשרות אחוזים שיכולים להתבטא באלפים רבים (תלוי בגובה ההלוואה).

אנו במרכז העזרה לעסקים מעוניינים לתת לקוראים שלנו את האפשרות להשוות בין מסלולי ההלוואה המשתלמים ביותר בשוק וכל זאת ללא שום עלות או התחייבות. בנוסף לכך, המומחים שלנו יכולים להקל עליך להגיע אל האפיקים המתאימים ביותר, בין אם מדובר על אשראי בנקאי, הלוואות חוץ בנקאיות או פנייה אל קרנות ממשלתיות או פילנתרופיות.

מטרתנו במרכז העזרה לעסקים היא לתת את הייעוץ המקצועי ביותר, לקשר בין הלווים הפוטנציאליים לגופים הפיננסיים השונים ובסופו של דבר לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה ביותר. במידה ואתה חושב לקחת הלוואה עסקית בזמן הקרוב, תוכל לחסוך זמן וכסף על ידי שיחה טלפונית פשוטה. כל מה שעליך לעשות, זה להשאיר את הפרטים האישיים שלך בעמוד זה ואנו ניצור קשר טלפוני במהירות האפשרית.