הקרן לעידוד השיווק לחו"ל – קרן מאגדים

קרן מאגדים הוקמה במטרה לסייע ליצואנים לקדם את פעילויות השיווק והחדרת מוצרים קיימים וחדשים לשווקים שונים בחו”ל. הקרן מנוהלת על ידי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה. באמצעות הקרן לעידוד השיווק לחו”ל ניתן לקבל סיוע כספי המהווה השתתפות חלקית בסיכונים הכספיים שהיצואן נוטל על עצמו לצרכי פעילות השיווק שלו בחו”ל.

אנשי עסקים בודקים אופציה של ייצוא לחו"ל

מטרת הקרן לעידוד השיווק לחו"ל היא לסייע ליצואנים להגדיל את היקף היצוא של מוצר חדש, לסייע לעסקים המעוניינים להתחיל לייצא ולסייע גם ליצואנים המעוניינים להתחיל לייצא ליעדים חדשים בחו"ל. הקרן מציעה סיוע בשני מסלולים-

  • מסלול יצואן בודד – מסלול ייעודי לעסקים המעוניינים לשוק לחו"ל מוצרים שונים.
  • מסלול מאגדי שיווק – מסלול לעסקים המעוניינים ליצור שיתופי פעולה עם חברות הפועלות בתחומים דומים או בתחום זהה.

גובה הסיוע של הקרן לעידוד השיווק לחו"ל

הקרן לעידוד השיווק לחו"ל מאפשרת ליצואן קטן וחדש שהיקפי הייצוא שלו עד 7 מיליון ₪ ומחזור כללי נמוך מ-20 מיליון ₪, לקבל מענק עד 500,000 דולר, עד 50% מסך ההוצאות המוכרות על ידי הקרן. על היצואן להגיש תכנית שיווק בינלאומית, המענק ניתן בכפוף לייעוץ שיווקי מחברת ייעוץ מוסמכת על ידי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים. המענק ניתן 100%, כלומר אין צורך בהחזר תמלוגים, הליך האישור אורך שבועות ספורים.

יצואן בינוני עם היקף יצוא בגובה 7-40 מיליון ₪ או מחזור שנתי בגובה 20-100 מיליון ₪ יכול לקבל מענק בשיעור של עד 50% מהוצאות השיווק שאושרו למאגד, ולא יותר מ-2 מיליון ₪ לחברה בודדת. מדי שנה חייב חבר מאגד לשלם תמלוגים לקרן בשיעור כ-3% מגידול במכירותיו ביעד מסוים או בשוק הבינלאומי.

יודגש כי קרן מאגדים מסייעת לקבוצת חברות הפועלות בתחומים דומים אשר מעוניינות לשתף פעולה כדי לשווק מוצר או מוצרים לחו"ל. המאגד חייב לכלול לפחות חמש חברות, כאשר מחזור העסקים השנתי של כל אחד מהיצואנים חייב להיות עד 100 מיליון ₪ בשנה. התכנית מציעה יתרונות רבים עבור היצואנים, מסייעת לשיתופי פעולה פוריים בין יצואנים ותיקים לחדשים, מחזקת קשרים בשוק הבינלאומי, ותורמת לחדירה של יצואנים לשווקים שונים בחו"ל.

כדי לשפר סיכויים לקבל את המענק מומלץ לפנות לצוות המומחים של מרכז העזרה לעסקים. השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם בהקדם!