קרן קט"י ירושלים

קרן קט”י (קרן טיפוח יזמות) מנוהלת על ידי הסוכנות היהודית ומיועדת לתושבי ירושלים והסביבה, לרבות בית שמש ומועצה אזורית מטה יהודה. ניתן לקבל הלוואה מקרן קט”י עד לסכום של 400,000 ₪ להקמת או להרחבת עסקים, יש גם אפשרות לקבל הלוואה לצרכי הון חוזר עד לסכום של 250,000 ₪. נדרש הון עצמי של 20% השקעת בעלים, תקופת ההחזר של ההלוואה האטרקטיבית היא עד 72 חודשים, עם אפשרות לגרייס לתקופה של 12 חודשים.

אדם מחזיק שטרות כסף שהתקבלו מקרן קט"י

קרן טיפוח יזמות עם הלוואה אטרקטיבית לעסק קיים או להקמת עסק חדש

יזמים המעוניינים להקים עסק חדש בירושלים והסביבה ובעלי עסקים קיימים הזקוקים להלוואה אטרקטיבית לתקופה ארוכה יכולים להגיש בקשה לקרן קט"י. כאמור, קרן קט"י מציעה הלוואה רק ליזמים ולעסקים בירושלים, בית שמש ויישובים במועצה אזורית מטה יהודה. תנאי ההלוואה הם בריבית פריים+ 1.5%, כספי הקרן מנוהלים על ידי בנק אוצר החייל. בכפוף להחלטת הבנק נדרש היזם להעמיד בטחונות, במקרים מסוימים יש להחתים ערב כנגד כל 100,000 ₪.

חשוב לדעת כי קרן קט"י מעמידה עד 70% ערבות שיורית, הרכב הביטחונות הנדרש מהיזם יקבע על ידי ועדת האשראי של הקרן ובכפוף לשיקול דעתו של הבנק המלווה. הקרן סייעה עד כה להקמת עסקים רבים בירושלים, בית שמש וביישובי מטה יהודה, וכן לעסקים קיימים באזורים אלה.

הגוף המממן הוא מגבית ניו יורק, כדי לשפר סיכויים לקבלת ההלוואה האטרקטיבית מומלץ לפנות ליועץ מקצועי. ההלוואה נחשבת לאטרקטיבית וניתן לקבל את הסכום לתקופה של עד 6 שנים, מתוכם עד 12 חודשים בגרייס, בתקופת הגרייס יש לשלם רק את הריבית.

כאמור, גובה הסיוע עד 400,000 ₪, הקרן הוקמה במטרה לסייע לעסקים קיימים בירושלים וביישובי מטה יהודה, וכדי לעודד יזמות באזור. אם ברצונך לקבל הלוואה נוחה מקרן קט"י ירושלים השאר פרטיך באתר ונחזור אליך בהקדם. המומחים של פורטל מרכז העזרה לעסקים יסייעו לך להגיש את הבקשה ולשפר סיכויים לקבלת ההלוואה, בנוסף נשמח לייעץ לך על אפשרויות נוספות העשויות להתאים עבורך.

אולי גם יעניין אותך: