הלוואות לעסקים קטנים באמצעות הלוואות בערבות מדינה

אחד מן המרכיבים החשובים ביותר של כל כלכלה מפותחת הוא המצב של העסקים הקטנים והבינוניים שלה. מכיוון שמספרם של עסקים אלה עולה בהרבה על כמות החברות הגדולות במשק, הם מהווים מנוע צמיחה חשוב ביותר וגם מאפשרים לפתח מקומות מרוחקים יותר, שחברות גדולות לא מגיעות אליהם. מדינת ישראל מכירה בחשיבות של העסקים הקטנים ולכן מפעילה תכנית הלוואות בנקאיות בערבות מדינה.

אדם שמקבל הלוואה בערבות המדינה

הלוואות לעסקים קטנים באמצעות הלוואות בערבות מדינה

כל חברה עם מחזור עסקים קטן מ-100 מיליון ₪ בשנה יכולה לפנות לקרן בערבות מדינה שמקבלת את תקציבה ממשרד הכלכלה. למעשה, הקרן מופעלת על ידי משרדי רו"ח גדולים ולהם יש להגיש את הבקשה הראשונית עבור קבלת הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים. לאחר מכן, הבקשה נבחנת על ידי ועדה שבודקת אספקטים שונים בפעילותו של העסק ויכולת ההחזר העתידית. במידה והבקשה מאושרת, בעל העסק נפגש עם נציגי אחד הבנקים ומקבל את ההלוואה לפי תנאי הקרן.

למעשה, הסיוע שניתן על ידי הקרן הוא לא במתן האשראי הישיר אלא על ידי ערבויות כלפי האשראי שניתן לקבל מהבנקים המסחריים שעובדים עם הקרן. מכיוון שעסקים קטנים לרוב אינם מחזיקים בהון עצמי גבוה, הם לא יכולים להציג ביטחונות מספקים ולכן נתקלים פעמים רבות בסירוב מצד הבנק. ברגע שיש ערבות מדינה לאשראי העסקי כלפי עסקים אלה, הבנקים יכולים להגדיל את כמות האשראי ולאשר בקשות רבות יותר מכיוון שהסיכון שלהם לאי החזר הלוואה קטן.

לקריאה נוספת:

הלוואות מדינה לעסקים

תנאי הלוואות בנקאיות לעסקים בערבות מדינה

רוב ההלוואות הניתנות על ידי הבנקים במסגרת תכנית הסיוע הן לתקופה של 5 שנים וריבית אטרקטיבית למדי של פריים פלוס 2.5%. קיימים מספר מסלולים המתאימים לעסקים הנמצאים בסיטואציות שונות:

  • מסלול של השקעות – כאשר בעלי עסקים מעוניינים לפתח ולהרחיב עסק קיים, זהו האפיק המתאים עבורם. יש צורך בהשקעה של 20% הון עצמי.
  • מסלול עסק בהקמה – במקרה כזה, ליזמים הפוטנציאליים קשה מאד יהיה לקבל הלוואה לעסק חדש מהבנק ללא ביטחונות משמעותיים. הקרן בערבות מדינה לעומת זאת תבחן את הבקשה על סמך הפוטנציאל של התכנית העסקי וסיכויי ההצלחה של העסק העתידי.
  • מסלול לצורך מימון הון חוזר – במסגרת מסלול זה, עסקים שנקלעים לקשיי נזילות זמניים יכולים לקבל הלוואות שימנעו מהן בעיות כספיות משמעותיות יותר.

אנו במרכז למימון עסקי עובדים עם מגוון גופים המתמקצעים בבקשת הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים. במידה ואתה רוצה לשמוע פרטים נוספים, נשמח לעזור לך ללא שום עלות או התחייבות. השאר את פרטי ההתקשרות עמך באתר ואנו ניצור אתך קשר בהקדם האפשרי.