הלוואות ליזמים ועצמאים מתחילים

הסטטיסטיקה מספרת לנו כי רוב העסקים החדשים שמוקמים בישראל יסגרו את שעריהם תוך שנתיים מיום ההקמה שלהם. זה קורה בין השאר בגלל שישראל היא מדינה בעלת שטח קטן, רוב האוכלוסייה מצטופפת במרכז הארץ והתחרות בין העסקים היא גדולה. עם זאת, ישנו גורם נוסף שמשפיע על ההצלחה של יזמים ועסקים בהקמה, וזהו האשראי העסקי שכל חברה זקוקה לו באופן שוטף.

יזם צעיר עומד בידיים שלובות

הלוואות ליזמים ועצמאים מתחילים

מאז המשבר הכלכלי בשנת 2008, הבנקים המסחריים נמצאים תחת לחץ מתמיד מבנק ישראל להגדיל את כמות ההון העצמי שלהם ולהקטין את החשיפה לנכסים מסוכנים. המהלך הזה יצר מציאות, בה בנקים נוטים שלא לאשר הלוואות ליזמים ועצמאיים בתחילת דרכם ללא העמדת ביטחונות ברמה גבוהה. מכיוון שברוב המקרים אין באפשרותם של היזמים להראות נכסים ברמה מספקת לבנקים, הם אינם מקבלים אשראי וסוגרים את העסק בסופו של דבר.

המדינה מצידה מעוניינת לתמוך ביזמים ובסביבה העסקית המתפתחת, לכן ישנן קרנות שונות שבאות לסייע לעסקים הקטנים והבינוניים, דוגמת הקרן בערבות מדינה בשיתוף עם משרד הכלכלה. במסגרת הקרן, יזמים או בעלי עסקים חדשים יכולים לפנות למסלול של עסק בהקמה ולקבל ערבויות מדינה להלוואות מול הבנקים. כתוצאה מכך, הסיכון של הבנקים יורד והסיכוי לקבל הלוואה בסכום הדרוש הוא גבוה הרבה יותר.

אנו באתר מרכז העזרה לעסקים עובדים עם מגוון גופים שעוסקים במתן הלוואות ליזמים ועצמאים מתחילים. פנה אלינו כבר היום וחסוך זמן וכסף במספר פעולות פשוטות. השאר את פרטיך באתר ואנו נחזור אליך בהקדם האפשרי.