הלוואות משרד האוצר

רוב בעלי העסקים בארץ מתמודדים עם מצוקת אשראי ההולכת ומחריפה עם השנים בגלל המדיניות הקשוחה של הבנקים ובגלל גורמים נוספים. כדי לממן את הפעילות השוטפת של העסק ועל מנת לגייס הון לצרכי השקעה, הרחבת החברה, רכישת ציוד, להקמת עסק חדש ולמימון הון חוזר, רוב בעלי העסקי פונים לבנקים. עם זאת, הבנקים אינם ממהרים לאשר הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים, הם עלולים לדרוש ביטחונות גבוהים ולהציע הלוואות יקרות.

כסף מקרנות סיוע

לכן, חשוב לדעת כי יש פתרונות נוספים לגיוס מימון והלוואות שלא דרך הבנקים. הלוואות משרד האוצר נחשבות לאחת האופציות האטרקטיביות לעסקים. החל משנת 2008 מציע משרד האוצר במסגרת קרן סיוע ומימון לעסקים קטנים ובינוניים מגוון מסלולי הלוואה, במטרה לסייע לעסקים להתמודד עם מצוקת האשראי, וכדי לעודד את היזמים להשקיע בתעשייה, לפתח את הכלכלה המקומית וכדי ליצור מקומות עבודה חדשים.

קרן הלוואות לעסקים קטנים בערבות המדינה

בתחילת שנת 2016 התנהל מכרז מטעם משרד האוצר לניהול והפעלת הקרן לעסקים קטנים בערבות המדינה. שר האוצר הנוכחי, כחלון, הגדיל לעשות והעמיד אשראי בהיקף של כ- 6.6 מיליארד ₪ בשלב הראשון כדי לקדם את התחרות בשוק האשראי בארץ ועל מנת לסייע לעסקים קטנים ובינוניים לעמוד על רגליהם, להשקיע בציוד ולהתרחב.

ראוי לציין כי במסגרת הלוואות משרד האוצר דרך הקרן לעידוד עסקים קטנים ובינוניים הוכנסו השנה (2016) שינויים רבים, ביניהם מסלול חדש להשקעות בתעשייה עם אפשרות להלוואה אטרקטיבית לתקופת ארוכה עד 12 שנים, בסכום של עד 90% מגובה הסכום הנדרש להשקעה. בנוסף, גם היקף האשראי המועמד ליצואנים  גדל משמעותית.

כדאי לדעת כי נכון להיום הקרן העניקה הלוואות בהיקף מצטבר של למעלה מ- 7 מיליארד ₪, ליותר מ- 15,000 עסקים קטנים והלוואות ליותר מ- 900 עסקים בינוניים. עם זאת, כדי לשפר את הסיכוי להלוואה האטרקטיבית מומלץ להגיש את הטפסים הנדרשים על ידי מנהלי הקרן בעזרת יועצים מנוסים בתחום. לכן, מומלץ להגיש את הטפסים בעזרת צוות המומחים של מרכז העזרה לעסקים, כמו כן ניתן לקבל פתרונות מימון אטרקטיביים נוספים המסייעים לעסק בהתאם לצרכיו הייחודיים.

אפשריות מימון נוספות

קרן BDI לעסקים

קרן BDSK בערבות המדינה

קרן סיוע ליצואנים

למידע נוסף, לשאלות ולהצעה אטרקטיבית להלוואה לעסק, השאירו פרטים באתר, וצוות המומחים של מרכז העזרה לעסקים יחזור אליכם בהקדם האפשרי.