הלוואה עד 200,000 ש״ח לעסקים

לפתוח עסק בישראל ולתפעל אותו בצורה שוטפת לאורך זמן זהו אינו דבר פשוט. רוב העסקים בוחרים לפתוח את סניפיהם במרכז הארץ, שם צפיפות האוכלוסייה היא הגבוהה ביותר ומאגר הלקוחות הפוטנציאליים הוא גדול. עם זאת, ריכוז של מרכזים עסקיים במקום אחד גורם להגברת התחרות ופשיטות רגל רבות תוך זמן קצר מההקמה, דבר הגורם פעמים רבות לעסקים בקשיים לחפש מקורות מימון חדשים.

אדם חותם בעזרת עט על בקשת הלוואה

איך ניתן לקבל הלוואה של מאתיים אלף ₪ לעסקים?

ישנן מספר דרכים בהם ניתן לקבל הלוואות עד 200,000 ש"ח לעסקים האופציה הראשונה היא כמובן הלוואה בנקאית, אך אופציה זו מהווה מכשול נוסף שעומד בפני היזמים החדשים ובעלי העסקים הוא הצורך בקו אשראי מן הבנק. מכיוון שרמת ההוצאות של חברות רבות היא קבועה למדי ואילו גובה ההכנסות משתנה מתקופה לתקופה, קבלת אשראי חיצוני בתקופות של גירעון היא הכרחית.

ברם, המשבר הכלכלי בשנת 2008 גרם לבנק המרכזי בישראל לדרוש הקשחה של תנאי האשראי שמציעים הבנקים המסחריים – דבר שפגע בעיקר בחברות הקטנות והבינוניות שאין להן הון עצמי מספק וביטחונות ברמה גבוהה.

אופציה שנייה – הלוואה עד 200,000 ש״ח לעסקים מקרנות מימון

משרדי הממשלה השונים וגם העמותות הפילנתרופיות מכירות בחשיבותם של העסקים הקטנים והבינוניים לכלכלת המדינה. בגלל כך, בעלי עסקים שמעוניינים לקבל הלוואה עד 200,000 ש״ח, יכולים לפנות למגוון קרנות סיוע בבקשת אשראי. נציין כמה מהן:

קרן סיוע לעסקים קטנים – במסגרת קרן זו, המדינה מתחייבת להעמיד ערבויות של עד 70% מהאשראי המוענק על ידי הבנקים שעובדים עם הקרן. ניתן לפרוס את ההלוואה ל-5 שנים ואף לקבל שנה אחת של גרייס, כאשר הריבית עומדת על פריים פלוס 2.5%. מכיוון שהמדינה ערבה כי ההלוואה תוחזר במלואה, רמת הסיכון יורדת והבנק יכול להוריד את עלויות האשראי.

קרן ניו יורק של הסוכנות היהודית – ההלוואה ניתנת עד לחמש שנים בגובה מקסימאלי של 200 אלף ש״ח ומיועדת לעולים חדשים עד עשר שנים ולנשים. מטרת ההלוואה היא הקמת עסק חדש או סיוע לעסק קיים, כאשר לצורך אישור האשראי חובה לספק שני ערבים או נכס פיזי כלשהו. ניתן לקבל עד חצי שנה גרייס והריבית היא בגובה של פריים פלוס 0.6% בלבד.

הלוואה עד 200,000 שקל ממקורות נוספים

למרות קיומן של קרנות רבות המציעות אשראי עסקי, הכתובת הראשונה של בעלי עסקים שמעוניינים בהלוואה היא עדיין הבנק (בין אם זה בגלל חוסר ידע או רצון לחסוך בזמן). הבנקים, כאמור, אינם ממהרים כיום לפתוח קווי אשראי ללקוחות עסקיים בגלל ההגבלות של בנק ישראל ולכן לווים פוטנציאליים שאין להם ביטחונות מספקים כנגד ההלוואה יכולים לקבל סירוב.

אופציה נוספת היא פנייה לגופים החוץ בנקאיים כמו חברות כרטיסי אשראי, בתי השקעות וגופי ביטוח. הריביות של הלוואות חוץ בנקאיות הן בדרך כלל גבוהות יותר אך ישנה גמישות קבה במסלולים והתנאים של האשראי.

אנו במרכז למימון עסקי מציעים לך אפשרות להשוות בין מגוון של הצעות אטרקטיביות ולבחור את האופציה המשתלמת ביותר בשבילך לקבלת הלוואה לפתיחת עסק ללא שום עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את פרטיך האישיים בעמוד זה ואנו נדאג שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית.