הלוואות מימון לעסק חדש

הקמת עסק בישראל ותחזוקתו במשך השנים הראשונות הוא משימה לא פשוטה. הסטטיסטיקה אומרת, כי רוב העסקים נסגרים בשנה הראשונה מאז שפתחו את שעריהם. זה קורה בעיקר בגלל התחרות הגדולה שנגרמת מהצטופפות האוכלוסייה במרכז הארץ וגם ממחנק אשראי מסוים שנוצר לאחר המשבר הכלכלי בשנת 2008.

אנשי עסקים צעירים בפגישה הנוגעת למימון עסק חדש

העניין משפיע במיוחד על המגזר העסקי מכיוון שהוא תלוי במיוחד בקו אשראי זמין בצורה שוטפת – לא ניתן לתפעל עסק מצליח לאורך זמן בלי אשראי זמין.

מדוע ישנו קושי לגייס הלוואות מימון לעסק חדש?

לאחר משבר הסאבפריים בארה"ב, שגרם לקריסתם של מספר בנקים גדולים והכניס את העולם למיתון מתמשך, הרגולטורים במדינות שונות החלו לשנות את המדיניות שלהם ולהקשיח את התנאים לנטילת אשראי צרכני ועסקי. הבנקים המסחריים נדרשו להגדיל את ההון העצמי שלהם ועל ידי כך לצמצם את האשראי הבעייתי, הכול כדי להגביר את יציבותם.

מי שנפגע מהמהלך הם מבקשי האשראי הקטנים יותר, עסקים בהקמה ובעלי עסקים שלא היה באפשרותם להעמיד ביטחונות מספקים כנגד ההלוואה המבוקשת. הלוואת מימון לעסק קיים גם היא עניין מורכב הרבה יותר כיום ותינתן רק בהצגת רווחים משמעותיים לאורך זמן או שעבוד נכסים כנגד האשראי.

מימון עסקים – האפשרויות הקיימות

יחד עם כל הקושי, אנו עדיין יכולים לראות עסקים קמים ומצליחים. מניין הם מגייסים את האשראי שלו הם זקוקים?

אחת הדרכים לקבל מימון עסקי היא לפנות לקרנות הסיוע הממשלתיות שמציעות הלוואות בערבות מדינה. האשראי ניתן מן הבנקים שעובדים עם הקרן והערבות של המדינה מאפשרת להם לתת סכומים גבוהים לעסקים ללא חשש שהם לא יוחזרו במלואם.

הריבית של ההלוואות בקרנות אלו הינה נמוכה למדי יחסית לאפשרויות האחרות והפריסה נעשית עד ל-5 שנים. החיסרון של האופציה הזו הוא, כי ישנו צורך להגיש בקשה לוועדה ולא כולם מקבלים תשובה חיובית.

אפיק נוסף לגיוס אשראי והלוואות עבור עסקים חדשים, יזמים וגם עבור עסקים קיימים הוא דרך גופים חוץ בנקאיים כמו חברות אשראי, גופי ביטוח ועוד. בד בבד עם הקשחת התנאים בבנקים, אנו יכולים לראות מגמה של התרחבות שוק האשראי החוץ בנקאי בישראל. הסיבה לכך היא, כי הפיקוח על גופים אלו הוא אינו הדוק כמו על הבנקים ולכן הם יכולים לגלות גמישות רבה יותר.

במידה ואתה מתעניין בנושא של מימון לעסקים מתחילים וקיימים, אנו במרכז למימון עסקי נמצאים כאן בשבילך. דרכנו תוכל להשוות בין האופציות המתאימות ביותר עבורך ללא שום עלות או התחייבות. השאר את הפרטים שלך בעמוד זה ואנו ניצור קשר בהקדם האפשרי.