קרן סיוע לחקלאים

החקלאות המקומית ידעה עליות ומורדות במהלך שנות קיומה של מדינת ישראל. לא אחת נתקלים החקלאים בקשיים תקציביים רבים שמובילים להקטנה בייצור ולעתים להפסקת כל פעילות עסקית.

חקלאים שזקוקים להלוואה

כדי להמנע מתרחישים כאלו ולעודד את החקלאות המקומית, העמידה המדינה מספר אפיקי תמיכה, ביניהם קרן סיוע לחקלאים.

מהי קרן סיוע לחקלאים?

מטרת הסיוע של הקרן היא לעודד אותם להמשיך בפעילותם העסקית ולהגדיל אותה. קרן הסיוע לחקלאים ניתנת על ידי משרד החקלאות והיא מחלקת למספר מסלולים, ביניהם הקרן לסיוע ליצואנים, שמסייעת לחקלאים המייצאים את תוצרתם החקלאית למדינות מעבר לים. קרן זו מסייעת באמצעות הלוואות עד מליון ₪ ובתנאי החזר משתלמים, למשל גרייס לשנה, במהלכה משלם החקלאי את הריבית בלבד ורק לאחר מכן את הקרן.

קרן נוספת המסייעת לחקלאים היא סיוע לעסקים בינוניים, שמציעה הלוואה בתנאי החזר נוחים ודרישה לעמידה במספר תנאי סף של הקרן. כמו כן עומדת לרשות החקלאים קרן לעסקים קטנים, המתאימה לחקלאים שמחזור המכירות שלהם הוא מתחת לעשרה מיליון ₪ בשנה.

גובה הסיוע במקרה זה יהיה עד לחצי מיליון ₪.

יש פתרונות יעילים

בעקבות הקשיים בהם נתקלים בעלי עסקים באזור הדרום ובמיוחד בעוטף עזה, נקבעו להם קרנות ואמצעי סיוע מיוחדים, כולל מענקים ופיצוי לחקלאים שאיבדו את היכולת להפיק תוצרת במהלך פעולות מבצעיות  באזורם, או מלחמה.

חקלאות בישראל היא נושא רגיש, מורכב ושנוי במחלוקת. קשה לגייס לעבודה הקשה עובדים ישראלים, מה שמוביל את החקלאים לחפש אחר פתרונות מורכבים ולעתים גם יקרים יותר.

כמו כן, ההגבלים והמגבלות הרבים החלים עליהם, התחרות העזה ויוקר המחייה, בישראל ובעולם כולו, מובילים למשברים בענף זה.

הבשורות הטובות הן כי יש פתרונות וכוונות טובות שמטרתן שיקום ענף החקלאות וסיוע לחקלאים במשבר, או חקלאים המעוניינים להרחיב את פעילותם העסקית.

מרכז העזרה לעסקים עוסק באיתור ותיווך הלוואות, מענקים וקרנות סיוע שונות, בהתאם לצורך ולאחר בחינת כדאיות וסיכויי העסק לקבל סיוע. המרכז פועל מול גופים וקרנות מוכרים ואמינים ומתופעל על ידי אנשי מקצוע מומחים הבקיאים בהכנת הבקשות ושיגורן לגופים הרלוונטיים.

אם גם אתם רוצים להגדיל את הסיכויים שלכם בסיוע קרנות לחקלאים, כל שעליכם לעשות הוא למלא את פרטיכם בטופס שבאתר ונציגינו ידאגו לשוב אליכם בהקדם.