הלוואות לעסקים חדשים

לפתוח עסק חדש בישראל ולהפוך אותו למוצלח ורווחי לאורך זמן זהו דבר לא פשוט. למעשה, הנתונים מדברים על כך, שרוב העסקים החדשים שנפתחים, סוגרים את שעריהם אחרי פחות משנתיים. מרבית המרכזים העסקיים נמצאים במרכז הארץ הצפוף, שם התחרות היא גדולה ולכן החברות החדשות צריכות להיות בעלות אורך רוח, סבלנות וחסכונות לא מועטים עד שיצברו מספיק פופולאריות בין הלקוחות הפוטנציאליים.

יזם צעיר תוהה מהיכן יקבל הלוואה לעסק חדש

הלוואות לעסקים חדשים

מאז משבר הסאבפריים בארה"ב, שפגע בבנקים והשפיע על הכלכלה העולמית כולה, אפשרויות האשראי של עסקים חדשים הצטמצמו במידה רבה. זה קרה משום שהבנקים המרכזיים שינו את כללי הרגולציה והחלו לדרוש מהבנקים המסחריים להעלות את כמות ההון העצמי שלהם ולהיפטר מנכסים רעילים. כדי לבצע את הוראות הרגולטור, הבנקים נאלצו להקשיח את מדיניות האשראי שלהם ולדרוש רמה גבוהה במיוחד של ביטחונות שתבטיח להם כי הלוואות שהם מעניקים, יחזרו אליהם בצורה מסודרת.

לא קשה לראות, שההקשחה בתנאי האשראי פגעה בעיקר ביזמים והחברות הקטנות והבינוניות שברשותן אין בדרך כלל הון עצמי גבוה ונכסים שהן יכולים להעמיד כביטחונות. לעומת החברות הגדולות, שלהן יש גישה לגיוס כספים מהציבור, למשקיעים פרטיים ולמוסדיים, עסקים קטנים יכולים לפנות בעיקר לבנקים. זה לא אומר, כמובן, שהאפשרות לקבל הלוואה מהבנק היא חסומה לגמרי לעסקים חדשים, אך היזמים הפוטנציאליים היום בהחלט יצטרכו לעשות מאמצים גדולים יותר כדי לקבלה מאשר בעבר.

מעבר לכך, קיימת גם אפשרות לפנות לקרן בערבות מדינה שמעניקה סיוע לעסקים קטנים ובינוניים עם מחזור עסקי עד מאה מיליון ₪ בשנה. במסגרת תכנית זו, המדינה מתפקדת בתור ערבה להלוואה הבנקאית שמקבל בעל העסק מהבנק ולכן הסיכויים לקבל את האשראי גבוהים מאד. תנאי ההלוואה הם משתלמים גם כן מבחינת ריבית ואפשרות פריסת התשלומים לתקופות ארוכות למדי. יש לציין, כי מועמדות כל חברה שמעוניינת בערבות מדינה נבחנת בוועדה בין השאר על פי פוטנציאל רווחיות והצלחה עתידית.

אנו במרכז למימון עסקי עומדים כאן לרשותך ונשמח לתת לך את כל המידע בנושא מימון הלוואות לעסקים חדשים. במידה ויש לך שאלות נוספות, השאר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנחנו מבטיחים שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית.