הלוואה לצורך רכישת עסק פעיל

לעתים קרובות, בגלל התחרות הגבוהה ששוררת בענפים רבים במשק, חברות מעוניינות לשפר את מצבן, להתפתח לכיוונים נוספים או גם לזכות בנתח שוק ולקוחות חדשים. כמובן שניתן לעשות זאת על ידי השקעה עצמאית, רכישת ציוד ומכונות בחברה קיימת, אך קיימת גם האפשרות לרכוש חברה מתחרה או עסק משלים שפועל בתחומים החדשים שבהם מעוניינת החברה להתמקד.

איש עסקים מחזיק שטרות כסף שקיבל כאשראי מהבנק

מסלולי הלוואה לצורך רכישת עסק פעיל

חברה שמעוניינת לפנות לכיוון זה ולרכוש עסק פעיל אחר, יכולה להזדקק במקרים רבים למימון חיצוני, משום שההוצאות יכולות להיות גבוהות יותר ממה שהיא יכולה להרשות לעצמה באותו הרגע. בנוסף, כאשר מתבצעת רכישה כזאת, בעלי החברה הנרכשת לרוב דורשים סכומים גבוהים יותר משווי השוק של העסק (מה שנקרא פרמיה). לפיכך, הסיטואציה שנוצרת יכולה להביא את בעלי החברה הרוכשת לצורך בהלוואה חיצונית.

האופציות שעומדות בפני חברה שמעוניינת לקבל הלוואה לרכישת עסק פעיל כוללות את הבנקים וגם את הגופים החוץ בנקאיים השונים כמו חברות פנסיה, עסקים שפועלים בתחום נתינת אשראי עסקי ועוד. עם זאת, קבלת הלוואה מהבנק יכולה להיות מורכבת יותר בגלל הקשחת התנאים של הענקת אשראי עסקי. בעקבות המשבר הכלכלי בשנת 2008, הורה הרגולטור לבנקים להגדיל את הונם העצמי ולהיפטר מנכסים רעילים. הדבר הגדיל את הקושי בגיוס הלוואות וכעת נדרשים הלווים להציג ביטחונות ברמה גבוהה במיוחד.

לקריאה נוספת אודות הלוואות לעסקים מבנקים:

הלוואה לרכישת עסק פעיל מגופים חוץ בנקאיים

לעומת האפיקים הבנקאיים, שם עלויות הריבית הן נמוכות יותר ונתונות לפיקוח של בנק ישראל, קבלת אשראי מחברות חוץ בנקאיות יכולה להביא להוצאות גבוהות יותר עבור החברה הרוכשת. אולם, ראשית, הסיכוי לקבלת הלוואה עולה במידה רבה ושנית, גופים חוץ בנקאיים יכולים להציע גמישות גבוהה הרבה יותר ללווים. בכל מקרה, ככל שהלווה הפוטנציאלי יציג נתונים טובים יותר על רווחיות העסק והיסטוריית אשראי חיובית, כך התנאים של העסקה יהיו טובים יותר עבורו.

אנו במרכז העזרה לעסקים מעוניינים לקשר בין לווים עסקיים פוטנציאליים לבין גופים אשר מציעים את האפיקים המשתלמים ביותר של הלוואות בשוק. מכיוון שכמות האפשרויות כיום היא מגוונת ורחבה מאד, קל מאד לאבד את הידיים והרגליים ובסופו של דבר לשלם עלויות מיותרות לחלוטין בטווח הארוך. סקר שוק יסודי והתייעצות עם אנשי מקצוע בתחום יכולים להביא לחיסכון משמעותי ואף לקצר את זמן החיפושים אחר האופציה המתאימה.

אם אתה מתכוון לקחת הלוואה בקרוב, אנו יכולים לסייע לך ולהפנות אותך למומחים בתחום ללא שום עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות, זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך באתר ואנו ניצור קשר במהירות האפשרית.