הלוואה עד 300,000 ₪ לעסקים

בעיה מוכרת בקרב עסקים רבים בישראל היא בעיית התזרים, וכתוצאה מינה הדרך הקשה לקבל הלוואה לעסק מהבנקים, דבר שפוגע במיוחד בחברות הקטנות וביזמים, שאין ברשותם הון עצמי היכול לשמש כביטחונות כנגד ההלוואה. כתוצאה מכך, בעלי עסקים ויזמים רבים מחפשים אלטרנטיבות אחרות לקבלת אשראי עסקי, בין אם זה בגופים החוץ בנקאיים או הקרנות הממשלתיות והפילנתרופיות.

אנשי עסקים לוחצים ידיים אחרי שקיבלו הלוואה

איך ניתן לקבל הלוואה של שלוש מאות אלף ₪ לעסקים?

בגדול ישנן 3 דרכים מרכזיות לקבלת הלוואות עד 300,000 שקל לעסקים (וכמובן גם בסכומים נוספים) – הדרך הראשונה היא כמובן הלוואה בנקאית, בשוק הבנקאי תוכלו למצוא מבחר הלוואות לעסקים, בתנאים שונים וכמובן בריביות משתנות. במידה ובחרתם בדרך זו חשוב מאוד לבצע סקר מקיף ולוודא לא רק את תנאי ההלוואה אלא גם את יכולת העמידה שלכם בהחזר ההלוואה.

הלוואה עד 300,000 ₪ לעסקים – קרנות ממשלתיות ופילנתרופיות

  • קרן נתן ליזמים – קרן סיוע זו לעסקים מעניקה הלוואה בתנאים ייחודיים ללא ריבית וללא צורך בביטחונות, עד לסכום של 240 אלף ₪. קהל היעד שלה הוא יזמים מכל מגזרי האוכלוסייה, בין אם זה ערבים, יהודים, דרוזים או צ'רקסים – הדרישה היחידה שיהיו תושבי ישראל.
    קרן נתן הוקמה על ידי פילנתרופים בשנת 2008 ושמה לה למטרה לתמוך ביזמים חסרי יכולת לקבל אשראי מהבנק. הלווים של האשראי מתחייבים להשקיע את הכסף בהתאם לתכנית העסקית שמאושרת על ידי הקרן בעת נטילת האשראי וההחזר מתבצע בהדרגה, לפי קצב ההתפתחות של המיזם העסקי.
  • הקרן לעולה העצמאי – זוהי קרן הנמצאת בחסות משרד הקליטה, כאשר המטרה שלה היא לתמוך באנשי עסקים ויזמים עולים עד תקופה של עשר שנים מיום עלייתם ותושבים חוזרים עד שנתיים מיום חזרתם לארץ.
    האשראי שמציעה הקרן מיועד לאנשי עסקים בגילאי 21-62, כאשר מטרת ההלוואה יכולה להיות השקעה בעסק קיים, הקמת חברה חדשה או מימון הון חוזר. פריסת ההלוואה יכול להיעשות עד לתקופה של 6 שנים, כאשר קיימת אפשרות גם לקבל גרייס בשנה הראשונה של החזר האשראי. הריבית היא בגובה פריים פלוס 2% עם הצמדה למדד המחירים לצרכן.

אנו רואים שתנאי הריבית הם אטרקטיביים פחות מאופציות אחרות, אך ישנו גם מענק בגובה 5,000 ₪ שניתן לקבל במקרה שהעסק ממשיך את הפעילות השוטפת שלו מעל ל-3 שנים.

קבלת הלוואה לעסק מגופים חוץ בנקאיים

הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים הופכות להיות פופולאריות יותר בשנים האחרונות, ולראיה, הנתח ההולך וגדל שלהם בשוק האשראי. הגופים החוץ בנקאיים מציעים מסלולים מגוונים וגמישים למימון רכישת ציוד, יבוא חומרי גלם, מימון הון חוזר, השקעות, הלוואות גישור ועוד. יתרון נוסף בנטילת הלוואה כזו, הוא כי אין נגיעה למסגרת הבנקאית וניתן לעשות שימוש בה בהמשך.

יש לציין, כי בניגוד לבנקים, החברות החוץ בנקאיות יכולות גם להתגמש בנושאים הקשורים לפריסת תשלומים, תקופות גרייס ותנאי המסלול. אמנם הריביות יהיו לעתים גבוהות יותר מאשר הנהוג בבנקים (כך החברות החוץ בנקאיות יכולות לפצות על סיכוני האשראי הגבוהים יותר), אך הסיכוי לקבל אישור חיובי גם לאחר סירוב מהבנק הוא סביר בהחלט.

אנו במרכז למימון עסקי עומדים כאן לרשותך ומוכנים להציע לך השוואה בין ההלוואות העסקיות המתאימות לך ביותר. במידה ואתה רוצה לקבל מידע על אשראי עסקי הרלוונטי לגביך, צור אתנו קשר כבר היום. השאר את הפרטים שלך בעמוד זה ואנו נדאג לחזור אליך במהירות האפשרית.