קרן דיסקונט לעסקים

לוגו בנק דיסקונט

 

בנק דיסקונט הוא גוף פיננסי גדול ומוכר בישראל, אשר עוסק בתחום האשראי העסקי שנים רבות. כיום הוא פועל בשיתוף עם המדינה וגופים אחרים כדי להעניק הלוואות במסגרת קרנות ממשלתיות שונות ואף עושה שימוש בבנק מרכנתיל שנמצא בבעלותו.

קרן דיסקונט לעסקים

בעלי עסקים קטנים ובינוניים אשר מעוניינים לקבל אשראי לצורך הפעילות העסקית השוטפת שלהם, אך מתקשים לגייס הלוואות באפיקים הסטנדרטיים, יכולים לפנות לאופציה של קרן בנק מרכנתיל דיסקונט. קרן זו, אשר מופעלת בבנק תחת המסגרת של הקרן בערבות מדינה לעסקים קטנים ובינוניים, מיועדת לחברות הקטנות יותר, שמחזור עסקיהן אינו עולה על מאה מיליון ₪.
הקרן באה בעצם לתת מענה למצוקת האשראי של לקוחות עסקיים ולאפשר להם להמשיך להתקיים ולהתפתח גם בסיטואציות פיננסיות מסובכות יותר. המצב כרגע הוא שבנקים אינם ששים להעניק אשראי לבעלי עסקים ללא הצגת ביטחונות משמעותיים והוכחות על רווחיות גבוהה של העסק. זאת בגלל החשש לסיכוני אשראי והרצון להוריד את כמות החובות הבלתי מסופקים. הנפגעים העיקריים הם החברות הקטנות יותר והיזמים אשר אין ברשותם אמצעים מספקים והם נאלצים לוותר על חלום העסק או לסגור חברות קיימות.

המדינה מודעת לחשיבות של העסקים הקטנים והבינוניים עבור כלכלת המדינה ולכן מעוניינת לסייע למגזר עסקי זה. ברגע שהקרן, אשר ממומנת על ידי משרד הכלכלה ומשרד האוצר, ערבה כלפי הבנקים שהאשראי יוחזר במלואו, הגופים המלווים יכולים לאשר הלוואות בקלות יותר ובסכומים גבוהים יותר – סיכון האשראי של הלווה יורד בצורה דרסטית.
כדי לעמוד בתנאי הסף להגשת בקשת ההלוואה מהקרן, המחזור השנתי של העסק צריך להיות נמוך מ-100 מיליון, ללא תביעות משפטיות העומדות נגדו וללא חובות לרשויות השונות. לצורך פנייה לקרן, יש צורך להגיש מסמכים לאחת מחברות רו"ח אשר מוסמכות לבדוק את הבקשות ולעשות את ההחלטות הסופיות בשיתוף עם הבנקים ונציגי הקרן.
סכום ערבות המדינה עבור האשראי המבוקש הוא עד 70% מגובה ההלוואה, כאשר ישנו צורך בערבות אישית של בעל העסק וביטחונות פיזיים של 25% לפחות. רמת הריבית היא בדרך כלל אטרקטיבית יותר מאפיקים אחרים בשוק האשראי ופריסת ההחזר יכולה להתבצע עד לתקופה של חמש שנים.

הלוואות משכנתא עסקיות מבנק מרכנתיל

בנק מרכנתיל מציע ללקוחותיו את כל מסלולי המשכנתאות הנפוצים בישראל, כאשר ניתן לעשות בהם שימוש גם לצרכים עסקיים ורכישת נכסים מניבים. עם זאת, יש לציין, כי בעת נטילת משכנתאות עסקיות הבנק יקפיד לנתח בצורה עוד יותר מדוקדקת את מאפייני הלווה והנכס – זאת משום שמדובר על סכומים גבוהים יותר ועל הערכות של רווחים עתידיים.

למידע אודות הלוואות לעסקים, היכנס למאמרים הבאים

מסלולי הלוואות לעסקים של בנק מרכנתיל דיסקונט

גיוס אשראי לעסקים מבנקים

במידה ויש לך שאלות נוספות על קרן דיסקונט לעסקים, אנו במרכז העזרה לעסקים נשמח להפנות אותך לאנשי מקצוע בלי כל עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות הוא להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו מבטיחים שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית.