קרן BDSK בערבות המדינה

קרן BDSK בערבות המדינה הינו גוף המקבל סיוע מהממשלה דרך משרד האוצר ומטרתו הוא לתמוך בעסקים בעלי מחזור קטן יותר מ-100 מיליון ₪ על ידי מתן ערבות לגבי אשראי הניתן למימון פעילותם השוטפת.

כסף מהלוואה מקרן BDSK בערבות המדינה

הקרן נקראת כך על שם חברת רואי החשבון שמטפלת בבקשות לאשראי, כאשר הטיפול הועבר אליה רק לאחרונה, בנובמבר 2014 מחברת רואי חשבון אחרת – BDI. עד לאחרונה, לפיכך, שמה של הקרן היה קרן BDI לעסקים.

הסיוע מתבצע בהתאם למדיניות הממשלתית הגורסת כי עסקים קטנים ובינוניים מהווים מנוע צמיחה משמעותי במשק ולכן כל תמיכה בהם היא חיובית. המחשבה הרווחת היא, כי עסקים אלה יוצרים מקומות עבודה, מפתחים את אזורי הפריפריה ומשפרים את המצב החברתי והכלכלי באזור שבו הם ממוקמים.

כיצד פועלת קרן BDSK בערבות המדינה?

האשראי לעסקים המעוניינים להשתמש בערבות של קרן BDSK ניתן דרך שלושה בנקים עיקריים: בנק מרכנתיל, בנק הפועלים ובנק מזרחי (בזמן הקרוב רשימת הבנקים צפויה להתרחב, כאשר יתבצע מכרז בנדון).

הבנק המסחרי הוא בעצם השליח של המדינה במקרה הזה, כאשר הוא מצבע את הבדיקות הרלוונטיות בנוגע ליכולת הכלכלית של העסק וקובע לגבי היכולת שלו להחזיר את ההלוואה. הדבר השונה הוא, שכאן, בניגוד להלוואה רגילה של הבנק, יש פחות סיכון לבנק בגלל הקרן שעומדת מאחורי העסק ומתחייבת לערוב לו במקרה והוא לא יוכל להחזיר את ההלוואה. זה מאפשר לבנק לתת סכומים גבוהים יותר ובתנאים משתלמים יותר לעסקים הלוקחים אשראי דרך קרן BDSK בערבות המדינה.

מדוע כדאי לעסקים לפנות לקרן BDSK?

הקרן פועלת, כאמור, במימון ממשלתי ואינה הוקמה למטרת קבלת רווח עבור פעילות האשראי שלה. לקרן יש מוניטין גבוה בקרב הסביבה העסקית בישראל והיא נחשבת כבטוחה ואטרקטיבית עבור הלווים.

ההלוואות המוצעות על ידי קרן BDSK בערבות המדינה ניתנות עד לתקופה של 5 שנים, כאשר הערבות הניתנת על ידי המדינה היא עד לגובה של 90% אחוז מגובה האשראי. הריבית שניתנת על ידי הקרן נעה בסביבות פריים + 2.5% ומספר ההלוואות הניתנות מגיע למאות ולאלפים.

מהי הדרך לפנות לקרן BDSK לצורך קבלת אשראי בערבות מדינה?

במידה ועסק מסוים מעוניין לקבל אשראי בערבות מדינה, הצעד הראשון שעליו לעשות, הוא לבצע רישום מפורט של התכנית העסקית שלו, לפרט לגבי סיבת הבקשה שלו לאשראי ולפרוס את ההכנסות העתידיות שיאפשרו לו להחזיר את האשראי בצורה תקינה. את כל המסמכים הרלוונטיים יש להגיש לחברת רואי החשבון BDSK, שיש לה ניסיון רב בבחינת בקשות לאשראי. המאפיינים שאותם בודקת חברת BDSK קשורים ליעילות העסקית של החברה, הצפי לגבי הביצועים העתידיים שלה ויכולת ההחזר, כמובן.

במידה וחברת BDSK מחליטה שהבקשה מאושרת, הדיון בבקשת האשראי עובר לעדה משותפת לבנקים שמעבירים את האשראי בפועל ולנציגים של חברת רואי החשבון. במסגרת ועדה זו, עושים את ההחלטה הסופית לגבי הסכומים של הכסף ומבצעים את ההעברה לגוף העסקי שבו מדובר.

במידה ואתה קשור לעסק קטן או בינוני ומעוניין לקבל מידע נוסף והצעות להלוואות מקרן בערבות המדינה או אשראי בערבות מדינה מקרן BDSK, אנו במרכז למימון עסקי נשמח לעזור לך ולענות על שאלות נוספות. השאר את פרטי ההתקשרות עמך באתר ואנו נדאג שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.