הלוואות מקרן בערבות מדינה

עסקים רבים, במיוחד קטנים ובינוניים, סובלים ממצוקת אשראי קשה עקב מוסר התשלומים הקיים במשק הישראלי, שפוגע פגיעה אנושה בתזרים המזומנים שלהם, לעתים עד כדי התמוטטות העסק וסגירתו.

אדם מחזיק שקית נייר ובתוכה שטרות כסף

כדי לצלוח מצבים קשים מבקשים בעלי העסקים הלוואות מהבנקים וברוב המקרים מתקשים להשיג את מבוקשם.

כדי לסייע לבעלי עסקים אלו, מעמידה בפניהם המדינה הלוואה מקרן בערבות המדינה.

מהן קרנות בערבות המדינה

מדובר במספר קרנות שהקימה המדינה שמאפשרות לבעלי עסקים קטנים ובינוניים לקבל הלוואה מהבנק, כאשר המדינה היא זו שערבה להלוואה. כלומר, במקום ערבים ובטחונות שנדרש בדרך כלל בעל העסק להציג בפני הבנק, הוא עובר הליך מקוצר כשהמדינה ערבה לשבעים וחמישה אחוזים מסכום ההלוואה.

לא כל בנק מעמיד לבעלי העסקים הלוואה בערבות המדינה אלא רק בנקים שזכו במכרז מיוחד לעשות כך והם בנק אוצר החייל, בנק הפועלים, בנק מזרחי טפחות ובנק מרכנתיל.

כל בעל עסק רשאי להגיש בקשה לקבלת הלוואה של הקרן בערבות המדינה, ובכל תחום עיסוק.ההלוואה ניתנת הן לעסקים קיימים הן לעסקים בהקמה.

תהליך קבלת ההלוואה נעשה באמצעות פנייה לחברות המעסיקות כלכלנים ויועצים והם אלה המבצעות את בדיקת ההתאמה לקרן, הכנת הבקשה ואיסוף המסמכים הרלוונטיים והגשת הבקשה.

בעל העסק יתבקש למלא שאלון, אותו מומלץ למלא בסיוע יועצים מומחים. טופס זה הוא מעין תוכנית עסקית מקוצרת וחשוב שהיא תהיה מפורטת וברורה, כדי להגדיל את הסיכויים לקבלת ההלוואה.

לאחר מילוי השאלון נשלחת בקשה על ידי הגוף המתאם. היא נבחנת לעומק ולאחר מכן עוברת הבקשה יחד עם דו"ח והמלצות לבנק, שם מתכנסת וועדת אשראי שבוחנת את הבקשה וקובעת את גובה ההלוואה, המסלול ותנאים נוספים.

יתרונות הקרן בערבות המדינה

היתרון הבולט הוא כי 75% מסכום ההלוואה הם בערבות הקרן עצמה, כלומר בעל העסק לא נדרש להציג בטחונות, למעט עבור 25% הנותרים. בעלי עסקים שאין להם אפילו את הבטחונות הללו, יכולים להעמיד חלק מסכום ההלוואה כבטחון. למשל, אם בעל העסק ביקש הלוואה בגובה של 200 אלף ₪, הוא יקח ממנה 150 אלף ₪ בלבד ואילו את 50 אלף הנותרים בהלוואה הוא יפקיד כבטחונות לבנק.

יתרון נוסף הוא תנאי ההחזר. לרוב הם נפרסים על פני חמש שנים, כאשר בחצי השנה הראשונה זוהי הלוואת גרייס. משמעות הדבר היא כי במשך חצי שנה מחזיר בעל העסק את הריבית בלבד, ללא הקרן ולאחר מכן, במשך ארבע וחצי שנים יחזיר את ההלוואה.

גם הריבית הנגבית על הלוואות מקרנות מדינה היא נמוכה ביחס להלוואות אחרות. אם בעל העסק פועל בסיוע של גורם מתווך מקצועי, הוא יכול בעזרתו גם להפחית את גובה הריבית אחרי ניהול מו"מ עם הבנק.

הלוואות מקרן בערבות מדינה הן דרך מצוינת לגייס אשראי לעסק וזהו שירות אותו מממנת המדינה בתנאים מועדפים. מרכז העזרה לעסקים מעמיד לרשות בעלי העסקים סיוע של יועצים, כלכלנים מומחים, שמסייעים באיתור הקרן הרלוונטית והכנת הבקשה להלוואה.

לקבלת מידע נוסף וסיוע מקצועי, מלאו את פרטיכם בטופס המצורף באתר ונציגינו ישובו אליכם במהרה עם כל הפרטים וההמלצות.

לקריאה נוספת אודות קרנות ממשלתיות היכנסו אל – 

הקרן לעולה העצמאי
קרן BDI לעסקים
קרן BDSK בערבות המדינה
קרן הלוואות סולם
קרן נס
קרן סיוע לחקלאים
קרן סיוע ליצואנים
קרן סיוע למסחר
קרן פועלים לעסקים
קרן לאומי לעסקים