קרנות סיוע למפעלים במצוקה

בעת האחרונה אנו שוב שומעים על מקרים רבים של מפעלים בפריפריה אשר נקלעים למצוקה כלכלית, נאלצים לסגור את שעריהם או לעיתים מחולצים על ידי המדינה ברגע האחרון. הבעיה העיקרית של מפעלים אלו הוא אי הכדאיות של ייצור בישראל וזאת בגלל השכר הגבוה יחסית למדינות עולם שלישי. פרט לסיוע ממשלתי, מפעלים אלה יכולים במקרים רבים להיעזר בקרנות פרטיות שמציעות הלוואות ייחודיות.

בדיקת כדאיות לעסק

 

דוגמאות של קרנות סיוע למפעלים במצוקה

כיום יש מספר קרנות סיוע לעסקים חדשים וקיימים במצוקה שפועלים בישראל ואנו נזכיר כמה מהן:

  • קרן הגליל – פרויקט סיוע זה מיועד לעסקים בפריפריה הצפונית בישראל והוא הוקם בשנת 2004 על ידי תורמים פרטיים. באמצעות הקרן ניתן לקבל הלוואות למטרות שונות בתנאים משתלמים והיא תומכת באנשי עסקים יהודים ומוסלמים כאחד.
  • קרן קורת – אחת מקרנות הסיוע המוכרות והפופולאריות יותר בישראל. היא מציעה מגוון גדול של תכניות סיוע וכן הלוואות למפעלים קטנים ובינוניים שנקלעו לקשיים כספיים או שמא מעוניינים לפתח את הפעילות העסקית שלהם. במסגרת ההלוואות שניתנות על ידי הקרן, קיימת אפשרות לקבל סכום מקסימאלי של 750 אלף ₪, כאשר הדבר תלוי בגודל המפעל. מאז אמצע שנות התשעים, חילקה הקרן, שתומכת גם באזרחים הערבים, מעל שלוש מאות אלף דולר לבעלי המפעלים השונים.
  • קרן דרומה צפונה – מדובר על קרן סיוע אשר תומכת בכמעט חמש מאות מפעלים בפריפריה הצפונית והדרומית של ישראל (שם גם מתמודדים המפעלים עם הקשיים המשמעותיים ביותר). הסיוע מתבטא במתן כלים שעוזרים בניהול השוטף של המפעלים וגם, אולי חשוב יותר, הענקת הלוואות למפעלים בתנאים משתלמים במיוחד וטובים יותר מן האפשרויות האחרות שקיימות בשוק. קרן זו הוקמה על ידי איש העסקים איתן ורטהיימר וחלק מהמימון שלה מגיע מהסוכנות היהודית. הייעוד של ההלוואות הוא בין השאר לרכישת ציוד ומכונות, ליווי עסקי, הלוואות עסקיות ועוד.

מטרתנו במרכז העזרה לעסקים הוא לקשר בין לווים פוטנציאליים לבין גופים שמציעים את המסלולים המשתלמים ביותר של הלוואות עסקיות. במידה ואתה מעוניין לקבל הלוואה בקרוב, אנו יכולים לסייע לך ולהפנות אותך למומחים בתחום ללא שום עלות או התחייבות. השאר את פרטיך באתר ונחזור אליך בהקדם האפשרי.