פרוייקט חונכות עסקית- משרד התעשייה המסחר והתעסוקה

המדינה מכירה בחשיבותם של העסקים הקטנים והבינוניים כמנוע צמיחה עיקרי של כלכלת ישראל ולכן מנסה לסייע בפיתוח חברות אלו באמצעות תכניות וקרנות שונות. אחת מתכניות אלו הוא פרויקט חונכות עסקית של משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה.

פגישה של הפרויקט לחונכות עסקית

מהו פרויקט חונכות עסקית של משרד התמ"ת?

המטרה של פרויקט הסיוע היא לתת הכוונה וכלים חדשים לעסקים זעירים, קטנים ובינוניים כדי שאלה יעזרו להם לשפר את ביצועי המכירות והרווחיות שלהם. במסגרת התכנית, בעלי העסקים שמשתתפים בהרצאות והסדנאות מקבלים ייעוץ מקצועי ועזרה ממומחים שמלמדים אותם ליישם את השיטות החדשות בפעילות השוטפת של החברה.

מי יכול להשתתף בפרויקט חונכות עסקית – הרשות לעסקים קטנים?

ישנם מספר מסלולים בפרויקט שמתאימים למספר סוגים של עסקים:

  • תכנית חונכות זעירה – המסלול מיועד לעסקים קטנים במיוחד, עם מספר עובדים שלא עולה על ארבעה. מסלול זה משלב בתוכו סדנאות לעצמאים, הקניית ידע רלוונטי לעסקים המשתתפים ותרגול של התיאוריה הנלמדת.
  • מסלול חונכות רגילה – כאן מדובר על מסלול שמתאים לעסקים עם מספר עובדים גבוה יותר (4-100) והנושאים המועברים הם רלוונטיים יותר לגבי עסקים בינוניים.
  • מסלול חונכות של הכשרת יזמים – המסלול הזה מתאים במיוחד ליזמים בתחילת הדרך שלהם ולמעשה מציע חונכות צמודה לתהליך הקמת העסק העתידי.

תנאי הפרויקט חונכות עסקית של משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה

כל עסק שמרכזו נמצא בישראל יכול להשתתף בפרויקט, כאשר משרד התמ"ת מוכן להשתתף בעלות של 75% מעלות הקורסים והסדנאות המועברות במסגרת הפרויקט. בעל עסק שמעוניין להשתתף בתכנית צריך להגיש בקשה בטופס מיוחד לאחד מהמפעילים של הפרויקט ובטופס זה לפרט את הנושאים המבוקשים, מספר שעות הלימוד ונקודות מיוחדות אחרות. במידה וישנו אישור, המפעיל מיידע את נציגי העסק ומפנה אליו את החונכים המתאימים.

יש לציין, כי חונכות עסקית בתנאים אלו מומלצת לכל אחד – היא יכולה לתת, למשל, ליזם או בעל עסק רעיונות עסקיים חדשים, לשפר את הביצועים של החברה וגם אפשרות לשמוע על ניסיונם של אנשי עסקים מצליחים.

במידה ויש לך שאלות נוספות על פרויקט חונכות עסקית של משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה, אנו במרכז למימון עסקי עומדים כאן לשירותך. השאר את פרטיך באתר ואנו נדאג לחזור אליך בהקדם האפשרי.