הלוואות מדינה לעסקים

עסקים קטנים ובינוניים נחשבים למנוע צמיחה חשוב ביותר בכל מדינה מתקדמת וכך גם בישראל. המדינה מכירה בחשיבותם הגדולה עבור הצמיחה הכלכלית ולכן מעוניינת לתרום לשגשוג וההצלחה שלהם. אחת הדרכים בהם התמיכה מתבצעת, היא על ידי הלוואות מדינה לעסקים קטנים.

כסף שהתקבל מהלוואה

למה חברות זקוקות להלוואות מדינה לעסקים?

כל חברה עסקית זקוקה לאשראי חיצוני כדי להמשיך את הפעילות השוטפת שלה בצורה סדירה וזאת מכיוון שתזרים המזומנים מן המכירות והשירותים המוצעים על ידה הוא אינו ודאי. עסק קטן תלוי עוד יותר בהלוואות חיצוניות לצורך תשלום משכורות, רכישת מוצרים וקנייה מספקים בגלל שההון שלו קטן ומרווח הביטחון שלו צר יותר.

האופציה הראשונה שבה עושים שימוש העסקים הקטנים כאשר הם נקלעים למצוקת אשראי היא פנייה לבנקים בבקשת הלוואה. עם זאת, בשנים האחרונות ישנה הקשחה בתנאי האשראי הבנקאיים ולצורך אישור ההלוואה יש צורך להציג רמת ביטחונות גבוהה – דבר שאינו קיים בקרב עסקים קטנים.

הלוואות מדינה לעסקים קטנים

מכיוון שהמדינה מעוניינת לסייע לחברות הקטנות ולמנוע מהן לפשוט רגל, היא מציעה אשראי בערבות מדינה שמאפשר לעסקים הקטנים לקבל בכל זאת את ההלוואה המיוחלת מן הבנק. ברגע שהמדינה ערבה עבור עסק מסוים שמבקש אשראי, הבנק מצידו מבין כי הסיכון קטן בצורה משמעותית ומוכן לאשר ואף להגדיל את ההלוואה המוצעת.

משרד הכלכלה מפרסם מידי תקופה מכרז שלאחריו נקבעת החברה שתתפקד כקבלן ביצוע של המדינה ותבדוק את הבקשות של עסקים קטנים לצורך הלוואה. חברה זו (בדרך כלל משרד רו״ח) מכנסת ועדות לצורך בדיקת בקשות האשראי ולאחר מכן מעבירה את המסמכים המאושרים לבנקים שעובדים עם התכנית. הלוואות מדינה לעסקים קטנים מתאימות לחברות שמחזור עסקיהן הינו קטן יותר ממאה מיליון ש״ח בשנה וניתנות בריבית אטרקטיבית למדי בפריסה ל-5 שנים. ישנם מספר מסלולים של סיוע – מסלול של השקעות שמתאים לחברות המעוניינות בפיתוח העסק, מסלול עסק בהקמה ומסלול לצורך מימון הון חוזר.

אנו במרכז העזרה לעסקים עומדים לרשותך בכל עת ונשמח לספק לך אינפורמציה נוספת ללא שום עלות או התחייבות. במקרה שיש לך שאלות נוספות על הלוואות מדינה לעסקים קטנים, השאר את הפרטים שלך בעמוד זה ואנו נדאג ליצור אתך קשר בהקדם האפשרי.