הלוואה בערבות המדינה למכון כושר

ענף מכוני הכושר נמצא במגמת צמיחה בשנים האחרונות, למרות התחרות הגבוהה. מכוני כושר חדשים נפתחים מדי שנה, לרבות במרכזי הערים ובמיקומים מרכזיים ביישובים השונים, וישראלים רבים מקפידים יותר מתמיד על אורח חיים בריא הכולל פעילות ספורטיבית ובילוי במכוני כושר מודרניים ומתקדמים.

חדר כושר ששיפץ את העסק באמצעות הלוואה בערבות המדינה

 

כ-15% מהישראלים נוהגים להתאמן במכוני כושר, בהם נשים וגברים המגיעים בעיקר ממעמד סוציו-אקונומי בינוני עד גבוה.

ענף מכוני הכושר בישראל

ענף מכוני הכושר בישראל מגלגל כ-3.5 מיליארד ₪ בשנה, אך מעבר להכנסה מדמי המנוי של הלקוחות, מכוני כושר רבים מייצרים הכנסה נוספת ומשמעותית על ידי מכירת אביזרי ספורט, אימונים אישיים ופרטניים, תוספי תזונה מיוחדים ועוד.

בענף מכוני הכושר יש כיום למעלה מ-1,700 מכונים וחדרי כושר, כ-30% מהם שייכים לרשתות. המגמה כיום היא לפתוח מכון כושר בוטיק הגובה יותר כסף מהלקוחות ומציע אימונים בקבוצות מצומצמות עם מדריך אישי וצמוד. יחד עם זאת, גם מכוני הכושר הפועלים בסגנון לואו קוסט זוכים להצלחה ולא מעט חדרי כושר נפתחו בשנים האחרונות.

פתיחת עסק בתחום מכוני הכושר

כדי לפתוח עסק חדש בענף מכוני הכושר חשוב לבדוק את מאפייני השוק ולהבין כיצד אפשר להרוויח ולשרוד למרות התחרות הרבה. יש להתייחס למיקום העסק, לתחרות הקיימת באזור, לעלויות ההקמה וההשקעה הנדרשות לפתיחת העסק ועוד. את מכון הכושר החדש כדאי להקים במקום נגיש ונוח להגעה, חשוב למתג את העסק ולהציע ציוד חדשני שאין לאחרים, חוגים אטרקטיביים, מבצעי הנחה לנרשמים חדשים ואווירה מלהיבה וייחודית.

בניית תוכנית עסקית למכון כושר

לפני הקמת מכון כושר חשוב להכין תוכנית עסקית מפורטת ומאורגנת. התוכנית העסקית תסייע לכם לקבל החלטות פיננסיות שקולות, לאמוד את עלויות הקמת העסק, להכין תזרים מזומנים וצפי הכנסות והוצאות, לבדוק את כדאיות העסק, לחשב אחוז רווחיות מכון כושר וכדומה.

בנוסף, התוכנית העסקית נחוצה עבורכם כדי להציג אותה בפני גופים פיננסיים לצורך גיוס הלוואות או שיפור תנאי האשראי מהבנק, לגייס משקיעים חדשים או שותפים ועוד. אם אתם רוצים לקבל הלוואה בערבות המדינה למכון כושר חדש או קיים – עליכם לבנות תוכנית עסקית באופן מקצועי, לכן כדאי להיעזר ביועצים עסקיים המתמחים בגיוס אשראי והלוואות לעסקים חדשים וקיימים.

כמה עולה לפתוח מכון כושר

עלות פתיחת מכון כושר עשויה להגיע למאות אלפי שקלים ולמעלה מכך. יש לשכור מקום יחסית גדול עם תשתיות חדשות ומערכת מיזוג איכותית, להשקיע בציוד חדש ומשוכלל, לשפץ ולעצב את המקום, לגייס כוח אדם כמו פקידה, מאמני כושר, מדריכים מנוסים וכמובן יש להשקיע במיתוג העסק ובשיווק.

מימון לפתיחת חדר כושר מחייב אתכם לבנות תוכנית עסקית מפורטת, לערוך סקר שוק בין הבנקים, חברות מימון פרטיות וקרנות מימון שונות, להשוות הצעות למימון העסק החדש ולקבל החלטות פיננסיות חשובות ושקולות.

כיצד לגייס הלוואה מקרנות המדינה להקמת מכון כושר

גיוס אשראי למכון כושר, לרבות גיוס הלוואות מקרנות המדינה, מחייב ידע וניסיון רב. לכן, כדאי לפנות ליועצים עסקיים מנוסים המתמחים בפתרונות מימון ואשראי לעסקים קטנים ובינוניים. יש להגיש בקשה מקוונת לגוף המתאים של הקרן בערבות המדינה, תוך זמן קצר תיערך פגישה עם כלכלן מטעם הגוף המתאם של הקרן, ואם הוא חושב שיש לעסק שלכם פוטנציאלי גבוה, הוא ימליץ לאשר את ההלוואה. לאחר חוות הדעת של הכלכלן הבקשה מועברת להמשך טיפול על ידי הבנק המלווה, ולבסוף תתכנס ועדת האשראי של קרן ההלוואות בערבות המדינה כדי לקבל החלטה סופית.

הלוואה בנקאית / חוץ בנקאית למכון כושר קיים

למכון כושר קיים אפשר לגייס הלוואות מבנקים מסחריים, מחברות מימון ומקרנות מימון שונות. הלוואה בנקאית פוגעת באובליגו וזהו תהליך ביורוקרטי ממושך ומתיש, לכן במקרים מסוימים עדיף לקחת הלוואה חוץ בנקאית שאינה פוגעת במסגרת האשראי שלכם בבנק, ויחסית קל יותר לגייס אותה.

טיפים לפתיחת מכון כושר

  • מומלץ לאתר מיקום מרכזי ללא מתחרים בסביבה.
  • יש להשקיע משאבים רבים במיתוג מכון הכושר החדש כדי לגייס לקוחות רבים בזמן קצר.
  • הלוואה בערבות המדינה למכון כושר חדש או קיים כדאי לקחת בעזרת יועצים מנוסים.

היועצים המנוסים של מרכז העזרה לעסקים יסייעו לך לגייס הלוואה בערבות המדינה למכון כושר חדש או קיים. השאר פרטיך בטופס למטה ואנו נפנה את בקשתך לגורמים המובילים בתחום המימון לעסקים, וכמובן נלווה אותך באופן צמוד עד קבלת ההלוואה.