עידוד ממשלתי לפרויקטים תיירותיים

ענף התיירות נחשב לאחד החשובים ביותר עבור מדינת ישראל וזאת בעיקר בגלל הפוטנציאל הגדול והלא ממומש שקיים בתחום. כדי לתמוך ולסייע לאנשי עסקים שמתמקדים בענף התיירות, נעשות פעולות שונות של סיוע מקצועי, מענקים כספיים, סבסוד מסוגים שונים, הדרכות וייעוץ כלכלי. היעד של המדינה, הוא שיותר ויותר חברות חדשות יכנסו לתחום התיירות ויצרו תחרות בריאה שתטיב עם הצרכנים בסופו של דבר.

נציג ממשלתי בשיחה לפרויקט תיירותי

פרויקטים של עידוד ממשלתי לפרויקטים תיירותיים בישראל

בשנים האחרונות ניתן לראות שמענקים מטעם משרד התיירות הוענקו לפיתוח פרויקטים תיירותיים הבאים:

  • מענקים להקמת יחידות אירוח באזור עכו – גם במקרה הזה מדובר על מענק בגובה של מיליון ₪ שניתן לעסקים באזור עכו, שם נמצאים אתרים היסטוריים חשובים. ניתן לראות, שמשרד התיירות שם דגש על אזורי הפריפריה כאזורים שזקוקים לתמיכה העיקרית מצדו.
  • סיוע בהקמת חניוני לילה וקמפינגים – משרד התיירות מנסה על ידי סיוע זה להוזיל את המחירים הגבוהים שבהם מחויבים התיירים הישראלים ותושבי החוץ על ידי לינה בבתי המלון בארץ. מחירי הלינה בבתי המלון בישראל הם גבוהים בצורה ניכרת מהמלונות ברשות הפלסטינית, ירדן ומצרים וזה גורם לתיירים רבים לבחור דווקא את המקומות הללו כבסיס שבו הם מתמקמים וממנו ממשיכים את הטיול לישראל (אם בכלל טיול כזה מתבצע).
  • מענקים להקמת יחידות אירוח על ידי יזמים תושבי הנגב ועוטף עזהגם הפריפריה הדרומית מקבל תשומת לב מסוימת על ידי משרד התיירות ומקבלת סיוע להקמת בתי אירוח וצימרים. בנוסף לכך, תושבי הדרום יכולים למצוא מגוון של קרנות פילנטרופיות התמוכות בהרחבת הפעילות העסקית בדרום.

אנו בפורטל מרכז העזרה לעסקים רוצים להתאים ללווים הפוטנציאליים את כל האפשרויות האטרקטיביות ביותר שקיימות בענף ההלוואות הבנקאיות והחוץ בנקאיות בישראל. המחשבה הכללית שלנו היא, כי ככל שהאינפורמציה המתקבלת על ידי הקוראים היא עדכנית ורלוונטית יותר, כך הסיכוי שלהם להגיע להחלטה נכונה גדל. היעד שלנו הוא לקשר בין מבקשי אשראי פוטנציאליים לבין גופים בנקאיים וחוץ בנקאיים (חברות כרטיסי אשראי, עסקים פרטיים שפועלים בענף, גופי פנסיה) שמציעים הלוואות אטרקטיביות מבחינת עלויות והתנאים האחרים של העסקה.

חשוב לציין, כי הלוואות עסקיות, ובמיוחד אשראי שמיועד לפיתוח או הקמה של חברה, נלקחות לעיתים מסוימות בסכומי כסף גבוהים למדי. כאשר ההתחייבויות של הלווה עולות לרמות משמעותיות, הדבר מחייב אותו לנהוג באחריות וזהירות גדולה יותר – לפני החתימה על ההלוואה וגם אחריה.

מצד שני, אין זה סוד, כי הלווים הפוטנציאליים אינם בקיאים תמיד בניואנסים של משא ומתן מול הבנקים, ההבדלים בין סוגי הריביות והאותיות הקטנות בחוזים. לפיכך, אנו ממליצים לכל אדם שמבקש לקחת הלוואה עסקית, להתייעץ עם מומחים אובייקטיביים לפני קבלת ההחלטה הסופית ולקבל מהם הדרכה לכל אורך התהליך.

אם יש לך שאלות לגבי נושא הכתבה, או שמא אתה מעוניין לקחת הלוואה בזמן הקרוב, אנו באתר מרכז העזרה לעסקים יכולים לסייע לך בייעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות. כל מה שעליך לעשות, זה למלא את פרטיך האישיים בעמוד זה ואנו נדאג שהיועצים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית.