הלוואות לרכישת ציוד ומכונות

כאשר חברה מסוימת מעוניינת להרחיב את הפעילות שלה ולהתפתח לכיוונים נוספים, אחד הדברים שיהיה עליה לעשות הוא לרכוש מכונות וציוד חדשים. עם זאת, במקרים רבים, ההון העצמי של החברה אינו מספיק כדי לעמוד בעלויות הגבוהות של רכישות כאלה. לפיכך, בעלי עסקים שמתכוונים לפנות לאפיקים של פיתוח, פונים בדרך כלל לחברות פיננסיות חיצוניות בבקשת הלוואה.

הלוואת גישור לעסקים

מסלולי הלוואות לרכישת ציוד ומכונות מבנקים

האופציות המשתלמות ביותר ללווים עסקיים שמעוניינים לקבל הלוואה לרכישת ציוד ומכונות ניתנות לרוב למצטרפים חדשים או לקוחות ותיקים בעלי היסטוריית אשראי תקינה ומחזור עסקי חיובי וקבוע לאורך זמן. כמו כן, הטבות ניתנות לעסקים שפועלים בתחומים התורמים למטרות חברתיות, סביבתיות או לאומיות (לעיתים בסבסוד של המדינה). נסקור כמה מן האפיקים הקיימים:

  • קרן קורת לעסקים זעירים – התכנית הזו היא פרי של שיתוף פעולה בין הבנקים לקרן קורת שממומנת על ידי תורמים פרטיים, כאשר המטרה היא לעודד את הפעילות הכלכלית והפיתוח במשק. סכום ההלוואה המקסימאלי עומד על שלושים אלף ₪ והייעוד שלו בין השאר להשקעה, רכישה של ציוד ופיתוח של חברות קטנות במיוחד.
    מבחינת תנאי ההלוואה, גובה הריבית עומדת על פריים פלוס 2.5% ותקופת ההחזר יכולה להתפרס על פני שלוש שנים עם אופציה לשלושה חודשים של גרייס. קבלת ההלוואה היא פשוטה באופן יחסי ואין שום צורך לביטחונות מהלווה.
  • מסלול תכנית אשראי לעסקים קטנים – הבנקים מציעים אפיקים ייחודיים שמתאימים לחברות בתחומים של תעשייה, מסחר ושירותים, כאשר ניתן כמובן להשתמש בכספי ההלוואה לצורך רכישת ציוד ומכונות. סכום האשראי המקסימאלי במקרה זה עומד על ארבע מאות אלף ₪ ואילו הריבית נקבעה על פריים פלוס 3%. ההחזר של ההלוואה יכול להתבצע במשך חמש שנים, אך במקרה זה נדרשים גם ביטחונות מספקים ממבקש ההלוואה.

מסלולי הלוואה לרכיבת ציוד ומכונות מקרנות שונות

  • הקרן בערבות מדינה לעסקים קטנים ובינונייםמשרד הכלכלה מעוניין לסייע לשכבת העסקים הקטנים יותר בישראל ולפיכך מעניק ערבות על הלוואות שונות שניתן לקחת מבנקים שעובדים עם הקרן. ברגע שהבנק מבין, כי ישנה הבטחה שהכסף יוחזר באופן ודאי, סיכון האשראי יורד והוא יכול להציע סכומים גבוהים הרבה יותר בקלות יתרה. אחד המסלולים של הקרן מיועד באופן ברור להשקעה ולרכישת ציוד ומכונות כדי לפתח את העסק.

במידה ואתה מתכוון לקחת הלוואה עסקית בזמן הקרוב, הגעת למקום הנכון. אנו במרכז העזרה לעסקים יכולים לסייע לך לחסוך זמן וכסף על ידי שיחה טלפונית פשוטה. כל מה שעליך לעשות, זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו ניצור קשר במהירות האפשרית.

לקריאה נוספת: