קרנות סיוע לעסקים חדשים

עסקים חדשים מתמודדים עם מצוקת אשראי מוחשית מאחר והבנקים אינם ממהרים לאשר הלוואות ופתרונות מימון ואשראי עבורם. עם זאת, עסקים חדשים מהווים את קטר הצמיחה של המשק המקומי, לכן המדינה החליטה להקים קרנות סיוע שונות המציעות הלוואות נוחות לעסקים החדשים, יש גם קרנות פילנתרופיות המנוהלות על ידי הסוכנות היהודית וקרנות סיוע נוספות.

 

איש עסקים בשיחת ייעוץ לגבי קרנות סיוע לעסקים חדשים

קרנות סיוע בערבות המדינה

כדי לעודד יזמים להקים עסקים חדשים החליטה המדינה להקים את קרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים, הקרן מסייעת מדי שנה עסקים רבים בתחומים שונים, לרבות טכנולוגיה, תיירות, מסחר, חקלאות ותעשייה. ניתן לקבל הלוואה עד 500,000 ₪ בתנאים נוחים או הלוואה גדולה יותר בהתאם למאפייני העסק והמחזור השנתי שלו, יש להגיש בקשה לאחד משני הגופים המתאמים של הקרן, ולאחר פגישה עם היזם מועברת הבקשה לטיפול על ידי אחד הבנקים שזכו במכרז של קרן הסיוע לעסקים בערבות המדינה.

כמו כן, ישנן קרנות סיוע נוספות בערבות המדינה המעניקות הלוואות בתנאים נוחים בעיקר לעסקים קטנים חדשים, ביניהן הקרן לעולה העצמאי שהוקמה על ידי משרד הקליטה.

קרנות סיוע של הסוכנות היהודית

הסוכנות היהודית מפעילה מספר קרנות סיוע לעסקים חדשים, ביניהן קרנות המיועדות לעולים חדשים ולתושבים חוזרים וקרנות סיוע המיועדות לתושבים ותיקים, לרוב לפי אזור גיאוגרפי ולפי קריטריונים כלכליים ואחרים. גובה ההלוואות המקסימלי דרך קרנות הסיוע של הסוכנות היהודית הוא 75,000 דולר. בין הקרנות ניתן למצוא את קרן הגליל, קרן בוסטון חיפה, קרן פדרציית ניו יורק לישראל, קרן בולטימור לפיתוח אשקלון ועוד.

קרנות סיוע נוספות לעסקים חדשים

עסקים חדשים יכולים להגיש בקשה לקרנות סיוע נוספות הפועלות בישראל, חלקן שייכות לבנקים, לדוגמה קרן הסיוע לעסקים של בנק הפועלים אשר מתחרה בקרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, וקרן הסיוע לעסקים של בנק מרכנתיל דיסקונט. כמו כן, ניתן לקבל הלוואות נוחות דרך קרנות קורת, קרן קיפ, ודרך קרנות הון סיכון המשקיעות בעיקר ביוזמות בתחומי המדע והטכנולוגיה שיש להן פוטנציאל כלכלי.

למידע נוסף ולשיפור הסיכויים לקבלת הלוואה נוחה דרך קרנות סיוע לעסקים חדשים, השאר פרטיך באתר. צוות המומחים של מרכז העזרה לעסקים יחזור אליך עם הצעה אטרקטיבית, השירות ללא עלות או התחייבות מצדך.