הקרן לפרוייקטים בינלאומיים

הקרן לפרויקטים בינלאומיים מטעם משרד הכלכלה והתעשייה הוקמה כדי לסייע לעסקים להתמודד במכרזים ובפרויקטים בחו”ל. משרד הכלכלה והתעשייה באמצעות היחידה להגדלת מספר הזכיות של חברות ועסקים מישראל בפרויקטים בזירה הבינלאומית, הקים את הקרן על מנת לסייע לעסקים מקומיים ולהפחית את הסיכון שהחברות הישראליות לקוחות על עצמן בעת השתתפותן במכרזים ובפרויקטים בינלאומיים.

כסף שניתן מהקרן לפרויקטים בינלאומיים

 

בשנים האחרונות הקרן אישרה והעניקה תמיכה לעשרות חברות ישראליות בשיעור של מיליוני שקלים. הקרן מיועדת לחברות מקומיות בישראל המעוניינות להתמודד במכרזים ובפרויקטים בינלאומיים, כאשר ניתן לקבל את הסיוע האטרקטיבי על פי שני מדדים עיקריים:

  • שווי הפרויקט בזירה הבינלאומית בהגשת הצעה למכרז הוא לפחות חצי מיליון דולר.
  • שווי הפרויקט בזירה הבינלאומית, על פי הוכחת היתכנות, הנו לפחות מיליון דולר.

ניתן לקבל מענק סיוע מהקרן לפרויקטים בינלאומיים בשיעור של עד 50% מסך ההוצאות המוכרות, עבור הוכחת ההיתכנות ניתן לקבל מענק בגובה עד לסכום כולל של 800,000 ₪, ועבור השתתפות בהגשת מכרז בזירה הבינלאומית ניתן לקבל עד 400,000 ₪.

מה כולל הסיוע של מענקי הקרן לפרויקטים בינלאומיים?

ההוצאות המוכרות על ידי הקרן הן שכר עובדים, רכישת ציוד וחומרים, רכישת מסמכי המכרז, הוצאות נסיעה ליעד (טיסות והוצאות אש"ל), שירותי ייעוץ בארץ ובחו"ל, שכירת קבלני משנה בישראל או בחו"ל והוצאות שונות נוספות.

רק חברות הרשומות בישראל ומרכז פעילותן בארץ רשאיות להגיש בקשה לקבלת המענק. כמו כן, המענק מיועד לחברות עם מחזור מכירות בשנה החולפת להגשת הבקשה הנמוך מ-400 מיליון ₪, כאשר שיעור הערך המוסף הישראלי של הפרויקט בזירה הבינלאומית במונחי כוח אדם, רווח וחומרים הוא גבוה מ-35%.

כדאי לדעת כי ניתן להגיש מספר בקשות לקבלת הסיוע והמענק, כל עוד מגישים בקשות לפרויקטים שונים בזירה הבינלאומית. חברה הזוכה בביצוע הפרויקט נדרשת להחזיר את המענק, בכפוף לתנאים שהוגדרו ונקבעו מראש.

כדי לשפר סיכויים לקבלת המענק האטרקטיבי השאירו פרטים באתר. צוות המומחים של מרכז העזרה לעסקים מתמחה בנושא ויסייע לכם להגיש את הטפסים הנדרשים לקבלת המענק מהקרן לפרויקטים בינלאומיים. השאירו עכשיו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!