הלוואות מימון חברות

פעילות שוטפת של חברה עסקית דורשת נזילות כספית גבוהה ואמצעים כספיים מספקים כדי לעמוד בהוצאות הרבות וקיום המחזור העסקי. הכספים הללו מיועדים בדרך כלל לרכישת ציוד מהספקים, הוצאות שוטפות, תשלום משכורות, מימון אשראי ועוד. לרוב ההוצאות האלו עומדות בעינן גם כאשר רמת ההכנסות פוחתת, מה שיכול להביא לקשיי נזילות ובעיות כספיות בחברה.

הלוואות מימון לחברות

גם חברה שנחשבת מצליחה כלפי חוץ, מעסיקה עובדים רבים וצוברת רווחים גדולים מידי חודש, יכולה למצוא את עצמה בקשיי נזילות פתאומיים. זה מתרחש לרוב משום שחברה עסקית מודרנית בדרך כלל איננה עומדת במקום ורוב הכסף שלה מושקע בחזרה אל תוך כיוונים של התרחבות עסקית. בנוסף לכך, יכול להיות מצב בו בעלי החברה או מחזיקי המניות שלה מושכים את הרווחים המצטברים כדיבידנדים משום שהם רוצים לקבל תמורה מלאה עבור השקעתם הראשונית בחברה.

כיצד עסק יכול לקבל הלוואות מימון חברות?

במידה וחברה נכנסת למצב בו היא צריכה לאשראי עסקי להמשך הפעילות השוטפת שלה, עומדות בפניה שתי אופציות עיקריות. האחת היא פנייה לבנקים והשנייה היא בקשת אשראי חוץ בנקאי מאחד מהחברות הפיננסיות הרבות שעוסקות בתחום הזה.

דרך הפעולה של כל חברה הוא שונה ותלוי בין השאר במאפיינים הסובייקטיביים שלה ובהעדפות של בעלי העסק. לחברות גדולות יותר, למשל, ישנן יותר אפשרויות בגלל המוניטין הגבוה שלהן בשוק והסיכוי הגבוה שהן יחזירו את ההלוואות שניתנות להן ללא שום בעיה. בנוסף לכך, חברות גדולות יוצרות במהלך השנים קשרים רבים עם הסביבה הפיננסית ויכולים להסתמך עליהם במידת הצורך. לחברות קטנות יותר ומוכרות פחות יש פחות אפשרויות ולרוב גם עלות האשראי המוענק להם תהיה גבוהה יותר.

אשראי בנקאי לצורך מימון חברות

אם חברה מסוימת בחרה ללכת על האופציה הבנקאית, היא צריכה קודם כל לעבור את הסינון הראשוני של מחלקת ניהול הסיכונים של הבנק. פקידי הבנק אמנם יכולים להציע אשראי בריבית נמוכה יותר (בגלל יתרון הגודל של הבנקים), אבל תנאי הקבלה יהיו נוקשים יותר. תהיו מוכנים להציג מסמכים רבים המוכיחים את כושר ההחזר שלכם, לשעבד ביטחונות שונים לטובת הבנק ובאופן כללי לעמוד בדרישות בירוקרטיות רבות שיוצגו בפניכם.

היתרונות באשראי בנקאי הוא כאמור, ברמת הריביות האטרקטיביות שניתן לקבל, אבל שוב – זה תלוי במידה רבה במאפייני החברה. חברה שתיחשב למסוכנת יותר על ידי הבנק לא תוכל לקבל תנאים טובים יותר מאשר בגופים חוץ בנקאיים.

הלוואות חוץ בנקאיות למימון חברה

אפשרות נוספת הקיימת לבעלי החברה שזקוקה לאשראי היא לפנות לאחת החברות שנותנות אשראי עסקי בצורה חוץ בנקאית. אלה הן חברות פרטיות, חלקן גדולות ומוכרות מאד, שיכולות לאשר נתינת אשראי גם במקרה שניתן סירוב מהבנק. הסיבה לכך היא, שהן אינן נתונות לפיקוח כה הדוק של בנק ישראל ולכן יכולות להיות יותר מגוונות בתנאי ההלוואה ורמת הריביות.

בניגוד לבנק, יש כאן אפשרות טובה לקחת הלוואות גם ללא רמת ביטחונות גבוהה, מה שמגדיל את האטרקטיביות של חברות אלו בקרב עסקים קטנים יותר וללא הון עצמי רב. עם זאת, יש לזכור כי הסיכון מבחינת הגופים המלווים הוא גדול יותר ולכן הריביות שבהן ניתן האשראי גם הן גבוהות יותר.

אנו במרכז למימון עסקי נשמח לסייע לך בבחירת ההלוואה הטובה והמשתלמת ביותר עבור העסק שלך. במהלך עבודתנו עם בנקים וגופים חוץ בנקאיים יצרנו יחסים המאפשרים לנו כעת להביא הצעות טובות יותר ללקוחותינו. אם אתה מעוניין בהלוואה בשביל העסק שלך, פנה אלינו כבר היום. השאר את הפרטים שלך בעמוד זה והנציגים שלנו יחזרו אליך בהקדם.