הגדלת מסגרת אשראי

החל משנת 2006, בעקבות הוראה מבנק ישראל, מחייבים הבנקים המסחריים את הלקוחות לקבוע מסגרת אשראי בחשבון שלהם. הוראה זו של הרגולטורים נקבעה בעקבות הבלבול הקיים שהוביל לחריגות אוברדרפט גדולות בחשבונות של חלק ממשקי הבית ולתנאי מסגרת שונים בכל בנק ובנק. המטרה הייתה לקבוע סט אחיד של כללים לגבי המסגרת הבנקאית בישראל ולגרום למשקי הבית הנמצאים באוברדרפט תמידי להתחיל לטפל בשורש הבעיה במקום להיכנס למינוס גבוה יותר (לעיתים בעידודם של הבנקים).

הגדלת מסגרת אשראי

כיצד עושים הגדלת מסגרת אשראי

כיום, לכל לקוח בנק מסחרי ישנה מסגרת אשראי שמתבססת על הנתונים האישיים שלו, ההכנסות החודשיות שלו וצרכי האשראי שלו. במידה ולקוח מסוים רוצה לבצע הגדלת מסגרת אשראי, הבנק יכול להיענות לבקשתו רק בהתאם למדיניות הקיימת בבנק.

עם זאת, יש לזכור, כי מסגרת אשראי היא הלוואה לכל דבר והבנק אינו מעוניין לתת הלוואות ללא ביטחונות מספקים שהכסף יוחזר במלואו. מכיוון שכך, כאשר אתם באים לבקש הגדלת מסגרת, תזכרו שאתם חייבים להראות לבנק הכנסות נוספות או להביא הון עצמי כלשהו.

במידה ואתם זקוקים לאשראי נוסף לזמן מוגבל, ישנה אפשרות לקבל מסגרת מיוחדת לזמן קצר או לצורך פעולה פיננסית מסוימת. בכל מקרה, הדבר תלוי במידה רבה עד כמה הבנק מעריך אתכם כלקוחות, מהו הותק שלכם בבנק ומהם היכולות הכלכליות שלכם.

אפשרויות נוספות של סיוע בקבלת אשראי

במידה והבנק נתן תשובה שלילית בנוגע לקבלת מסגרת אשראי נוספת, תוכלו לפנות לאופציות מימון נוספות, שעלותן לא תהיה יקרה יותר בהכרח. מסגרת בנקאית היא אמנם נוחה מאד למקרה של אוברדרפט לתקופות קצרות, אבל הריבית המשולמת עבור מינוס בחשבון העובר ושב היא לרוב גבוהה יותר מהלוואות הקיימות בשוק. תוכלו לפנות למשל, לחברות האשראי ולחברות חוץ בנקאיות שמאפשרות נטילת הלוואות בתנאים פחות נוקשים מהתנאים הבנקאיים.

אם אתה זקוק לכסף בשביל הקמת עסק, רכישת רכב או הוצאות שוטפות, אנו במרכז למימון עסקי יכולים להציע לך ייעוץ מקצועי וגם סיוע בקבלת אשראי – כל זאת ללא שום עלות או התחייבות. מלא את פרטי ההתקשרות עמך באתר שלנו ואנו נדאג שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית.