גיוס אשראי לפרויקטים

פירושו של המושג מימון פרויקטים הוא, בפשטות, היצע הלוואות כספיות לחברות כדי שהן יוכלו לבצע פרויקטים של השקעה ופיתוח בעסק שעליו מדובר. ההלוואות ניתנות תוך כדי מתן התחייבויות לתשלום מתוך תזרים המזומנים שיוצרת ההשקעה בפרויקט, וכמו כן, על ידי הנכסים השוטפים שנרכשו כחלק מפרויקט זה.

גיוס אשראי לפרויקטים

אם נפשט את מה שאמרנו כאן עוד יותר, הרי שניתן להגיד, כי מימון פרויקטים הוא סוג של השקעת אשראי שבו הביטחונות להלוואה יינתנו על ידי הפרויקט עצמו.

מימון פרויקטים – מדוע חברות עסקיות משתמשות בכלי האשראי הזה?

גיוס אשראי לפרויקטים היא אופציה כמעט מושלמת עבור חברות, כאשר הן באות למשוך השקעות למטרה עסקית ברורה וספציפית. אחרי הכול, מדובר כאן הלוואה לטווח ארוך מאד ובמקרים מסוימים, ייתכן כי המשקיע אף יסכים לעכב את תשלום הריבית והקרן עבור ההלוואה שלו. זה בעצם יאפשר לחברה לדחות את החזר ההלוואה והריבית עבורה עד שהפרויקט נכנס לפעילות ומתחיל לצבור רווחים.

כמו כן, בניגוד לאופציות מימון אחרות, הלווה אינו צריך להתחלק ברווחים, לחלוק בשליטה על החברה או לשתף את הציבור במידע על התנהלות העסק. החברה נשארת תחת השליטה המלאה של בעל העסק, גם אם קיימות הגבלות מסוימות מבחינת דרישות המלווים.

גיוס אשראי לפרויקטים – הסיכונים הקיימים והדרכים להתמודד עימם

במקרה של הלוואות לצורך מימון פרויקטים, לא נהוג לדרוש בטחונות בגודל של סכום ההלוואה המבוקשת מהלווים. עובדה זו מהווה סיכון גדול מאוד לכך, שלא ניתן יהיה להחזיר את הכספים שהושקעו. האשראי שמוענק לעסק, מבוטח בעצם רק על ידי הציוד שנרכש ועל ידי תזרים המזומנים העתידי של החברה.

בגלל הבעייתיות הזו, ישנן מחלקות בנקאיות שלמות, שמשתמשות במנגנון להערכה של פרויקטים כדי לצמצם את סיכון הבנק המלווה. הלווים מצדם, יכולים לפנות למומחים עצמאיים בתחום מימון פרויקטים עוד לפני הבקשה שלהם להלוואה. זאת כדי לקבל עזרה בניסוח והסבר מפורט על הפרויקט שבו מדובר.

אם ברצונך לקבל עוד מידע בנושא מימון פרויקטים, אנו במרכז למימון עסקי נשמח לענות על שאלות נוספות. השאר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו נדאג שנציגי השירות שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.