גיוס הלוואות לעסקים

פיתוח של עסקים קטנים, בינוניים וגם חברות בינלאומיות גדולות הוא אינטרס חשוב מן המעלה ראשונה של כל מדינה מפותחת. עסקים חדשים שמוקמים תורמים ליצירת מקומות עבודה חדשים, התפתחות של הפריפריה וקירובה למרכז, שיפור במצב הסוציואקונומי של האוכלוסייה, הגברת תחרות בריאה במגזר העסקי ועוד.

אנשי עסקים בפגישה הנוגעת לגיוס הלוואות לעסקים

המשרדים הממשלתיים השונים עושים פעולות שונות כדי לסייע לעסקים קיימים ולתמרץ אותם לכיוון של השקעות נוספות. בין השאר, המאמצים שלהם מופנים לעבר הקמת קרנות סיוע לחברות ובעלי עסקים שחשובים במיוחד לכלכלת ישראל. היזמים ובעלי העסקים שזקוקים לאשראי עבור הפעילות השוטפת שלהם, יכולים לפנות לקרנות אלו ולקבל הלוואות בתנאים משתלמים.

גיוס הון מקרנות ממשלתיות  

מכיוון שהאשראי הניתן מקרנות הממשלתיות הוא ללא כוונת רווח, התנאים של גיוס ההון במקרה זה הם לרוב טובים יותר ללווים מאפיקים אחרים. נציין מספר קרנות שמעניקות סיוע לעסקים עם פרופיל ספציפי –

  • מסלול סיוע להקמת מפעלים מחוללי שינוי בפריפריה בישראל – קרן שהוקמה על ידי משרד הכלכלה במטרה לפתח את הפריפריה, ליצור מקומות עבודה ולקרב אותה למרכז העסקי בישראל. מכיוון שאפשרויות התעסוקה בפריפריה הן מצומצמות למדי, נעשים מאמצים רבים כדי לתמרץ בעלי עסקים להעביר חברות ולפתוח עסקים חדשים במקומות אלו. במסגרת הקרן, כל מפעל שמעסיק יותר מ-400 עובדים או מתכנן להשקיע יותר מ-300 מיליון ₪ בהקמת מפעל חדש, יקבל תקצוב ממשלתי של 20% מעלות ההשקעה במפעל. בקשת גיוס הון נעשית דרך משרד הכלכלה על ידי הגשת מסמכים מתאימים ובתנאי שבעל העסק עומד בכל התנאים ההכרחיים.
  • הקרן בערבות מדינה לעסקים קטנים ובינונייםגיוס הלוואות לעסקים דרך קרן זו מתאים לחברות קטנות יותר, שמחזור עסקיהן לא עולה על מאה מיליון ₪ בשנה. הסיוע ניתן במסגרת ערבויות שהמדינה מספקת כנגד הלוואות בנקאיות שניתנות לבעלי העסקים חדשים, קיימים והיזמים הפוטנציאליים. האשראי ניתן לתרופה של עד חמש שנים, כאשר הריבית היא אטרקטיבית יותר מאפשרויות אחרות שקיימות עבור העסק.

גיוס אשראי על ידי מענקי ממשלה / מענקי מדינה

מעבר לתמיכה במפעלים והעסקים הקטנים, ישנם גם תחומים ספציפיים יותר שבהם המדינה מעוניינת להשקיע.

  • קרן סיוע לעסקים באזור נתניה– במקרה זה, הסיוע ניתן בין השאר ליזמים והעסקים שמעוניינים לפתח את תחום התיירות הפופולארי בעיר החוף הזו. בנוסף לכך, מכיוון שהעיר קולטת עולים חדשים רבים, ישנה אפשרות לקבל הכוונה מקצועית לעולים המעוניינים להפוך לעצמאים ולפתוח עסקים בעיר.
  • התכנית הלאומית לקידום תעשיות מים ואנרגיות מתחדשות לעסקים – נושא המים הוא נקודה חשובה מאד לישראל בגלל המצב הגיאופוליטי הלא פשוט שיש לה עם שכנותיה ומיעוט מקורות מים טבעיים. לשכת המדען הראשי מעניקה סיוע כספי לעסקים שעובדים על פיתוח טכנולוגיות חדישות בתחום המים.

קיימות קרנות רבות אחרות שמעניקות הלוואות לעסקים בתחומים שונים ואנו במרכז למימון עסקי נשמח לספר לך עליהן. במידה ואתה רוצה לקבל מידע נוסף, השאר את פרטי ההתקשרות עמך באתר ואנו ניצור אתך קשר בהקדם האפשרי.