הוצאות מימון

כל עסק בין אם גדול או קטן זקוק למימון חיצוני לצורך הפעילות שלו. זאת מכיוון שבמסגרת העבודה השוטפת נוצרים פערים בין קבלת ההכנסות לבין ההוצאות הדרושות כדי להמשיך ולייצר מוצרים בסצורה סדירה. יותר מכך, פעמים רבות בשוק תחרותי עסקים חייבים לחשוב על התפתחות לכיוונים חדשים, השקעות בשווקים אחרים וכל זה דורש הון עצמי רב, שלעיתים אינו בנמצא.

קבל הלוואה לעסק

בתנאים הטובים ביותר

הגש בקשה אונליין וקבל תשובה מיידית

סמן את סכום ההלוואה שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
50,000
2,000,000
סכום נבחר 100,000 ש"ח
פרטי התקשרות ומטרת ההלוואה
אנא הזן את שמך השם נקלט בהצלחה
אנא הזן מספר טלפון נייד הטלפון תקין, ממשיכים!

מה סוג העסק לו דרושה ההלוואה?

עסק חדש
עוסק פטור
עוסק מורשה
חברה בע"מ
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

נצטרך ממך מספר פרטים נוספים לבדיקת ההלוואה

(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)

מהו המחזור השנתי של העסק?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת המחזור השנתי
10,000,000
0

סוג ההלוואה הרצוי

הלוואה בערבות המדינה
סולו מהבנק - (עד 5 ימים)
חוץ בנקאי
לא משנה לי סוג ההלוואה
ממשיכים לוותק החברה

מהו וותק החברה שלך בשנים?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הוותק
20
1

האם יש לך נכסים?

דירה/בית פרטי
מסחרי-משרד, חנות
מגרש
אין נכסים
מצוין! ממשיכים

מה הגיל שלך ?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הגיל
90
18

מאיזה איזור בארץ העסק?

צפון-רמת הגולן והגליל
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
מעולה, כמעט וסיימנו

מה מצב חשבון הבנק שלך?

חשבון תקין (לא הוגבל אף פעם)
חשבון תקין (לא הוגבל ב5 שנים האחרונות)
חשבון הוגבל (בחמש שנים האחרונות)
חשבון מוגבל (יש אופציה לערבים)
היה עיקול על החשבון
חזרו שיקים בחשבון

האם יש לך תיקים בהוצאה לפועל?

אין תיקים
יש תיקים
עוברים לשלב הבא

האם יש נכסים בבעלותך?

רכב בבעלותי
דירה ללא משכנתא
דירה עם משכנתא של עד 50%
דירה עם משכנתא של מעל 50%
אין רכב ודירה
אחר

האם יש לך כרטיס אשראי?

כן
לא
שאלה אחרונה וסיימנו

שלב אחרון וסיימנו!

ציין את תחום פעילות העסק והערות נוספות במידה ויש פרט בבקשה את תחום פעילות העסק
גרפים וטבלאות של הוצאות מימון של עסק

מקורות המימון האפשריים לעסקים

בנקים וגופים חוץ בנקאיים – זהו כמובן המקור העיקרי של מימון האשראי העסקי, אך בעת האחרונה יותר ויותר קשה לקבל אותו. למעשה, בגלל הקשחת הרגולציה מצד בנק ישראל, הבנקים המסחריים דורשים ערבויות והון עצמי מצד בעלי עסקים, מה שלא תמיד קיים אצלם. כתוצאה מכך, חברות קטנות ובינוניות רבות מתקשות לגייס את הכסף הנדרש עבור הצרכים שלהם.

לצורך קבלת אשראי משמעותי בבנק, יש צורך להציג תכנית עסקית מפורטת עם תכנון לשנים הבאות והוכחה שהפרויקט או הפעילות השוטפת של החברה תניב רווחים שיוכלו לכסות את האשראי שניתן מצד הבנק. בנוסף לכך, לרוב עדיף להשתמש במומחים חיצוניים (עורכי דין, רואי חשבון) שיעידו כי אכן הנתונים שהוצגו בפני המחלקה לאשראי עסקי בבנק הם נכונים.

האשראי הניתן מצד הבנק כרוך בריבית כמובן, מה שמצריך את החברה להתאים את התקציב שלה ולהקצות חלק מן ההכנסות להוצאות מימון עבור תשלום ריבית לבנק. כתוצאה מתשלום הוצאות המימון עבור ריבית, החברה הופכת להיות מסוכנת יותר והסכנה לפשיטת רגל גדלה.

ניתן לפנות בבקשת אשראי גם לקרנות ממשלתיות בערבות מדינה שבהם ניתן לקבל אשראי בתנאים אטרקטיביים יותר. רוב המסלולים המוצעים לעסקים הם לחמש שנים עם אפשרות לשנה אחת של גרייס בריבית טובה יותר מאשר ניתן למצוא בשוק הבנקאי. גם במקרה הזה, הוצאות המימון יהיו, גם אם פחותות, עבור הריבית התקופתית.

אגרות חוב – דרך אחרת לקבל מימון הוא לבקש הלוואה מהציבור על ידי שימוש באגרות חוב (לא רלוונטי לחברות הקטנות). במקרה כזה, החברה בעצם מלווה כסף מן הציבור שרוכש את אגרות החוב ולאחר מכן מחויבת לשלם להם קופון בכל תקופה מסוימת.

גם במקרה הזה, בדומה להלוואה מהבנק, החברה צריכה לשים בצד חלק מן ההכנסות שלה עבור תשלום קופונים תקופתיים כהוצאות מימון.  החברה הופכת לממונפת יותר, אך מצד שני יש לה את האמצעים הדרושים כדי לממש את התכניות העסקיות שלה.

משקיע פרטי/שותף – במקרה הזה לא יהיו הוצאות מימון לחברה אך בעלי החברה יאלץ לוותר על חלק מהבעלות שלו. זוהי פרקטיקה ידועה בתחום ההייטק. בשלב הראשוני, בעת גיוס הכספים, היזמים פונים למשקיעים הפרטיים ואלו מוכנים לקחת על עצמים את הסיכון הגבוה בתנאי שחלק מן הבעלות יעבור אליהם.

נקודות נוספות בהקשר להוצאות מימון

יש לציין כי במקרים מסוימים לחברה אין ברירה אלא לקחת אשראי חיצוני ולשלם הוצאות מימון. זה יכול להיות במקרים של קשיים כספיים משמעותיים או משבר כלכלי שמשפיע על כל המשק.

חוץ מן המקרים הללו, חברה צריכה לעשות חישובים מדויקים האם לקיחת האשראי לצורך פיתוח או פרויקטים חדשים יביא רווח שהוא גדול יותר מהוצאות המימון. במקרה שזה לא כך, ייתכן ששווה להימנע מלקחת את האשראי ולהמשיך בפעילות השוטפת של החברה.

במידה ויש לך שאלות נוספות בנוגע להוצאות מימון, המומחים שלנו במרכז למימון עסקי ישמחו לתת לך את כל האינפורמציה ללא כל עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את פרטיך האישיים בעמוד זה ואנו נדאג שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.