תוכנית תנופה לממציאים

לשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה מעניקה סיוע כספי באמצעות תוכנית תנופה לממציאים, התוכנית מיועדת לסייע ליזמים פרטיים לממש וליישם רעיונות טכנולוגיים ועסקיים חדשניים. כדאי לדעת כי תוכנית תנופה נחשבת לייחודית ויש בה יתרונות רבים ליזמים פרטיים מתחילים. למעשה, התוכנית מיועדת לסייע לממציאים בתחילת דרכם וכדי לסייע לממציאים כבר בשלב ה-“פרה-סיד”, כלומר לפני גיוס המימון הראשוני הנדרש למיזם.

מדענים שמתייעצים לגבי קבלת הלוואה מתכנית תנופה למדענים

מי זכאי להגיש בקשה לתוכנית תנופה לממציאים?

המענקים דרך תוכנית תנופה לממציאים מיועדים ליזמים פרטיים, יחידים או קבוצות, תושבי ישראל, מעל גיל 18, ולחברות חדשות הרשומות בארץ שהוקמו למימוש הרעיון הטכנולוגי והעסקי, כל עוד החברה לא ביצעה מכירות או גייסה מימון משמעותי אחר.

חשוב לציין כי תוכנית תנופה מאפשרת ליזמים להמשיך לעבוד בעבודתם הרגילה והיא פתוחה ליזמות ממגוון רחב של תחומי תעשייה. כדי לקבל סיוע מהתוכנית יש להגיש בקשה ראשונית הכוללת את פרטי המגישים, פרטים על המיזם, סוג הסיוע הנדרש ותוכנית עסקית הכוללת את פרטי הטכנולוגיה ודרכי השיווק.

את הבקשה הראשונית נהוג לשלוח בדואר אלקטרוני, לאחר סינון ראשוני מחליט צוות תוכנית תנופה מי מתאים לתוכנית, ואז יש לשלוח בקשה מפורטת בדואר רגיל עם כל המסמכים הנדרשים כמו קורות חיים של היזמים המעורבים במיזם, בעלי מניות ועוד.

סיוע חשוב למימוש המיזם

תוכנית תנופה לממציאים מאפשרת ליזמים להגשים חלום ולממש את הפוטנציאל הגלום בתוכנית שלהם. ישנם שני מסלולים עיקריים בתוכנית:

  • סיוע כספי עד 200,000 ₪
  • מסגרת מקצועית התומכת ביזמים למימוש התוכנית

כדאי לדעת כי במסגרת הסיוע של תוכנית תנופה ניתן לקבל מענק עד 85% מהתקציב המאושר למיזם ועד לתקרה של 200,000 ₪. את הסיוע מקבלים לתקופה של שנתיים, בכל שנה 100,000 ₪. בכספי המענק ניתן לעשות שימוש למטרות כמו בניית אב טיפוס, פיתוח עסקי ראשוני, רישום פטנטים והגנה על קניין רוחני.

לאחר תקופת התמיכה יכול היזם לקבל סיוע נוסף דרך קרנות שונות, חלקן בערבות המדינה, מחממות טכנולוגיות, מקרן מחקר ופיתוח ועוד.

כדי לקבל את המענק האטרקטיבי יש לעמוד בקריטריונים שונים כגון:

  • תושב ישראל מעל גיל 18
  • חברה רשומה בישראל שהוקמה למימוש המיזם
  • יכולות היזם וצוות הפיתוח שלו, לרבות פיתוח במסגרת לו"ז ידוע מראש ומחייב
  • מודל עסקי מגובש והיתכנות עסקית למימוש מסחרי של הרעיון
  • המוצר מאופיין בחדשנות טכנולוגית

בעזרת המומחים של פורטל מרכז העזרה לעסקים תוכל גם אתה לשפר סיכויים לקבל את המענק האטרקטיבי. למידע נוסף ולשאלות בנושא תוכנית תנופה לממציאים השאר פרטיך באתר ונחזור אליך בהקדם. אנו מסייעים מדי שנה ליזמים רבים לקבל מענקים ופתרונות מימון משתלמים, נשמח לסייע גם לך להגיש בקשה לתוכנית תנופה ולקבל סיוע אטרקטיבי ממקורות מימון נוספים.