גיוס כספים

תהליך גיוס הון מורכב בדרך כלל מהשלבים הבאים:

גיוס כספים
  • הגדרת המטרות שלמענן מתבצע גיוס ההון ובדיקת תנאי השוק – לפני תחילת התהליך של גיוס הכספים, יש צורך להגדיר את מטרות המימון בצורה ברורה. כמו כן, בשלב זה, הדגש צריך להיות על פיתוח אסטרטגיה כוללת לתהליך גיוס הון וקביעת היחס האופטימלי לגבי סוג המימון שיגויס מהמקורות השונים והזמינים למשקיעים.
  • פיתוח של מודל פיננסי – מודל פיננסי הוא מסגרת המשמשת את המשקיע כדי להעריך את אטרקטיביות ההשקעה העתידית, קביעת התנאים של המימון והמחיר הכולל של העסקה. מודל פיננסי יעיל צריך לספק ניתוח מקיף של העסקה, לכלול נתוני מכירות ורווחים, הוצאות מנהלה ורכישת מלאי, מבנה חוב ופרטים על ההיוון של החברה בהווה ובעתיד.
  • הכנת מסמכים עם מידע למשקיעים פוטנציאליים – בהתאם לפרויקט שבו מדובר, מומלץ מאד להכין מראש חלק מבין המסמכים הבאים: מצגות, מודלים פיננסיים, תזכירי השקעה ועוד. במהלך גיוס משקיעים, היזמים צריכים לספק להם תמונה אובייקטיבית של העסק, להציג את הצרכים הפיננסיים שלהם, הסביבה התחרותית הקיימת ואת פוטנציאל הצמיחה לעתיד.
  • איתור וקביעת משקיעים פוטנציאליים – איתור המשקיע הנכון לחברה המתפתחת שלכם זהו שלב קריטי בדרך לעסקה מוצלחת. יצירת בסיס נתונים של אנשי קשר, הכולל משקיעים פרטיים ומוסדיים, בנקים מסחריים ומוסדות פיננסיים בינלאומיים, הוא הבסיס האופטימלי ליישום צרכי הלקוח בתהליך גיוס כספים.
  • משא ומתן עם משקיעים – תקשורת פורייה ואפקטיבית עם משקיעים פוטנציאליים היא תהליך מורכב שדורש דיוק וקפדנות. בשלב זה (כמו גם בשלבים הקודמים), ייתכן ופנייה לחברות מקצועיות המלוות עסקים בתהליך גיוס הון יכולה לעזור לכם במידה רבה. חברות אלו יכולות להציע לכם תמיכה ביצירת קשרים ובמשא ומתן עם כל המשקיעים הפוטנציאליים ולהעריך את העניין שלהם בעסקה מסוימת בצורה נכונה יותר.
  • השלמת העסקה =כיום, בסביבת העסקית הקיימת בישראל, שבה מתרחשים שינויים מהירים ותכופים למדי, כל עסקה יכולה לעלות על שרטון ולהתבטל בצורה פתאומית. כדי שזה לא יקרה, יש צורך לניהול דיאלוג רציף בין המשקיעים הפוטנציאליים והיזמים, התייחסות מכובדת ועניינית לדרישות שני הצדדים וקביעת מטרות משותפות שהינן ריאליות במסגרת האפשרויות של החברה והסביבה העסקית.

אנו במרכז למימון עסקי עומדים לשירותך ויכולים לענות על כל השאלות שיש לך בנוגע לתהליך גיוס כספים ללא שום עלות או התחייבות. במידה ואתה יזם שעומד בפני גיוס משקיעים, נוכל להפנות אותך לגופים המקצועיים העוסקים בגיוס כספים שמתאימים עבורך. השאר את הפרטים שלך בעמוד זה ואנו נדאג שהנציגים שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.