מימון סחר חוץ – בינלאומי

ישראל, כידוע, היא מדינה שמתפרשת על שטח גיאוגרפי מצומצם ולכן אין לה גישה לחומרי גלם או את היכולת לייצר מוצרים מסוימים כמו מדינות גדולות אחרות בעולם. בנוסף לכך, ישראל מוקפת בשכנים שנמצאים אתה ביחסים של שלום קר או עוינות גלויה – זה גורם לכך, שהמסחר עם שכנותיה הקרובות כמעט שלא קיים. כל העובדות הללו מדגישות את החשיבות שיש לסחר חוץ שכן מתקיים בארץ – בין ישראל לאירופה, ארה”ב, אמריקה הלטינית, סין ועוד.

שלט שמסמן סחר חוץ

מימון סחר חוץ בינלאומי

חברות ישראליות שעוסקות ביצוא או ביבוא נתקלות פעמים רבות בצורך להשקיע סכומי כסף גדולים לצורך הקמת התשתית הראשונית, בניית מערך השיווק, יצירת קשרים עם חברות זרות, השתתפות במכרזים ובתערוכות ועוד. כל ההוצאות הללו כבר בשלב ההתחלתי, גורמים לעתים לחברות לוותר על אופציות סחר שונות ומצמצם את הפעילות שלהן.

המדינה, מצידה, מעוניינת לסייע ליצואנים והיבואנים משום שיש לה אינטרס ברור מבחינת הגדלת תשלומי מיסים, יצירת מקומות עבודה, חיזוק המטבע המקומי ושיפור היחסים הגיאופוליטיים מול מדינות אחרות בעולם. בגלל כך, ישנן קרנות ומענקי ממשלה עבור סחר חוץ שבאים לתמוך ולפתח את הפעילות העסקית בתחום זה. ניתן לציין בהקשר זה את הקרנות הבאות:

  • הקרן לסיוע לפרויקטים ומכרזים בין לאומיים – קרן שמאפשרת חלוקת מענקים ליצואנים שניגשים למכרזים בינלאומיים ומממנת שכירת יועצים ומומחים שעוזרים להגיע לתוצאות טובות יותר במכרז. היצואנים מחויבים להחזיר את הכסף עבור המימון אך ורק במקרה של זכיה במכרז.
  • קרן הודו וסין ליצואנים – תכנית חדשה של משרד הכלכלה שבאה להגביר ולהעניק מענקים לחברות שעוסקות בסחר עם שתי המעצמות הכלכליות שצומחות בקצב המהיר ביותר בעולם. במסגרת התכנית, המדינה מוכנה לממן עד 50% מהעלות של הקמת מערך השיווק במדינות אלה.
  • קרן מאגדים – מיועדת ליצואנים בודדים או קטנים יותר ומאפשרת קבלת מענקים עבור השתתפות בכנסים, תערוכות, נסיעות לצורך שיווק, פרסום במדינות זרות ועוד.

אנו באתר מרכז העזרה לעסקים עוסקים בנושאי מימון סחר חוץ בינלאומי זמן רב ונוכל להמליץ לך על הקרן המתאימה לך ביותר. כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו נדאג שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.