אבחון עסקי

בעלי עסקים המבקשים להבין לעומק את הסיכויים להגדיל את הצלחת העסק, קיים או בהקמה, פונים לקבלת אבחון עסקי שמשקף בפניהם תמונה ברורה וריאלית עם תשובות לכל השאלות.

תהליך של אבחון עסקי

מגדילים את סיכויי ההצלחה

ביצוע אבחון עסקי הוא חשוב עוד בשלבים הראשונים של הקמת עסק. הוא מסייע להבין את היתכנות המיזם מהאספקט העסקי ובודק את ההתכנות התפעולית והלוגיסטית שלו. לכן, ככל שתבצעו אבחון עסקי בשלבים מקדמים יותר של חיי העסק, כך תגלו טוב יותר מה הפוטנציאל הגלום בו.

בעלי עסק קיים המבקשים להרחיב אותו או להוסיף לו אפיקים חדשים, עושים אף הם שימוש נרחב באבחון עסקי המסייע להם לקבל תמונת מצב ברורה ואפקטיבית להמשך ההתנהלות העסקית.

כיצד מתבצע אבחון עסקי

התהליך כולו מתבצע על ידי גורמים מקצועיים המתמחים בניתוח ובחינת העסק מאספקטים שונים, ביניהם כלכליים, עסקיים, תפעוליים ועוד. אבחון עסקי מנתח את מרכז הרווח של העסק ובודק מה הרווחיות הגלומה בו, גם שלילית. אבחון כזה יכול להיות יעיל מאד אם יתבצע לפני הכנת תוכנית עסקית.

גם אם כבר ערכם תוכנית עסקית אולם לא עמדתם ביעדים שנקבעו בה, יסייע האבחון העסקי לבדוק את הסיבות לאי עמדה ביעדים מכמה היבטים.

האבחון הוא אובייקטיבי ובלתי תלוי ומסייע בקבלת החלטות בעסק ושיפור ביצועיו. הוא מתאים לכל עסק, בכל היקף פעילות וכל תחום ומספק מענה מדויק בתוך זמן קצר. עם אבחון עסקי ניתן גם לנתח את כל מרכיבי העסק הפעילות העסקית, ובאופן שיסיע בקבלת ההחלטות.

פיתוח אבחון עסקי נעשה על ידי ועצים עסקיים, אנשי מקצוע מתחום הניהול והכלכלה, השיווק, הניהול ותחומים נוספים, במטרה ליצור מערכת מדויקת שתספק מענה אובייקטיבי ויעיל לעסק, קיים או בהקמה.

אז כמה אתם באמת מכירים את העסק שלכם?

אין ספק שבעל עסק מכיר אותו על בוריו, אולם ההיכרות הזו אינה מספיקה מאחר והיא איננה אובייקטיבית. עם אבחון עסק מקבל העסק את השיקוף הנדרש לו כדי להתחיל ולתכנן נכון את הפעלות העסקית מבלי לשלם מחיר יקר בעתיד.

התהליך כולל בדיקת מודל הניהול והתפקוד של מנהל העסק או הבעלים, בדיקת ההתנהלות הפיננסית, הערכה של כדאיות המשאבים שמושקעים בשיווק מה האפקטיביות שלו, ניתוח של המודל התפעולי, בדיקת מערך השירות והמכירות, הערכת שיטות המכירה ולימוד נהלי העבודה. בתום התהליך מופק דו"ח הכולל מסקנות והמלצות.

כדי להגדיל את סיכויי הצלחת העסק שלכם, חשוב שתבצעו אבחון עסקי כמה שורת מהר. אתם מוזמנים להשאיר את פרטיכם בטופס הממוחשב, כאן באתר מרכז העזרה לעסקים ולקבל מענה, ללא כל התחייבות, מנציגינו שישמחו לפרוש בפניכם את תוכנית האבחון ומאפייניו, ולסייע לכם להכיר את העסק שלכם טוב יותר.